Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 6. 2016
novodobé otrokářství

Muž si zotročil kolegu! Chtěl po něm 20 milionů i rodinné dědictví

Zdroj: TV Nova

U hradeckého soudu se dnes začal řešit případ novodobého otrokářství. Odborný asistent pardubické univerzity Josef Brožek podle obžaloby zotročil svého společníka ve firmě. Za jakékoliv pracovní prohřešky ho prý nutil podepisovat směnky na obrovské částky v celkové výši 20 milionů korun.

Až desetiletý trest za obchodování s lidmi hrozí podnikateli a odbornému asistentovi Josefu Brožkovi. Podle obžaloby měl nutit svého společníka pracovat v podstatě zadarmo od rána až do pozdních hodin. Využíval ho také k fyzickým pracím na své zahradě.

 

Za jakékoli nesplnění pracovních úkolů mu hrozily obrovské sankce. Poškozený například musel podepisovat směnky v celkové výši 20 milionů. Brožek dokonce donutil společníka, aby podepsal smlouvu, ve které bylo jasně řečeno, že až zemřou jeho rodiče, tak veškerý jejich majetek připadne Brožkovi.

 

 

Poškozený dnes k soudu dorazil, ale odmítl vypovídat v Brožkově přítomnosti. Rozvinula se u něj totiž posttraumatická stresová porucha. Obžalovaný ale tvrdí, že se ničeho nezákonného nedopustil a že vše bylo na dohodě obou mužů.

 

mom/Filip Pultar TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama