Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 5. 2016
záchranná akce

Muž štěstěny: Trosečníka po dvou měsících našli uprostřed Pacifiku

Americká pobřežní stráž
Zdroj: Profimedia

O neuvěřitelném štěstí může hovořit mladý kolumbijský námořník (29), kterého po dvou dlouhých měsících strávených ve vodách Pacifiku zachránila panamská nákladní loď. Během dvou měsíců přišel o tři přátelé, kteří s ním na loď vyrazili z kolumbijského pobřeží, načež se jim porouchal motor.

Muže z moře zachránila 26. dubna panamská loď jménem Nikkei Verde téměř 3500 kilometrů od pobřeží. John Mackinnon z havajské pobřežní stráže, která přeživšího námořníka převzala, hovoří o ohromném štěstí, protože v oblasti, kde muže našli, není příliš hustý provoz.

 

Námořníci vyrazili na moře v malé sedmimetrové bárce z pobřeží Kolumbie před dvěma měsíci, během plavby jim ale odešel motor a ve větrném počasí neměli sebemenší šanci dostat se k pevnině.

 

Podle výpovědi přeživšího, jehož jméno pobřežní stráž neuvedla, se muž živil rybami, racky a pil dešťovou vodu. Proudy ho postupně stále odnášely dál od pobřeží. Jeho společníci strastiplnou cestu nepřežili, jejich těla ale při záchraně na palubě nebyla. Jediné, co po nich zůstalo, byly jejich cestovní pasy.

 

 

Mluvčí havajské pobřežní stráže uvedl, že muž byl nesmírně vděčný za svou záchranu a děkoval bohu. Také vyjádřil upřímnou lítost nad ztrátou svých společníků.

 

 

Havajská pobřežní stráž se dál případem podle CNN zabývat nebude, protože vzhledem ke vzdálenosti již nespadá do jejich kompetence.
 

klma TN.cz