Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Aktualizováno 19.2. 2018 10:06
Útok v Dagestánu

Muž střílel na lidi vycházející z bohoslužby. Pět žen zemřelo!

Střelba před kostelem
Zdroj: Profimedia

Dvaadvacetiletý útočník v neděli zastřelil pět lidí v dagestánském městě Kizljar na jihu Ruska. Další Několik dalších lidí při útoku utrpělo zranění. Mladík začal střílet po lidech, kteří opouštěli pravoslavný chrám po bohoslužbě.

"Lidé vycházeli z kostela po večerní bohoslužbě, když na ně začal střílet. Čtyři lidé byli zabiti. Pachatele zastřelili. Dva policisté a jedna žena byli zraněni," řekl starosta Kizľaru Alexandr Šuvalov. Později však počet obětí vzrostl. Střelbu nepřežilo pět žen.

 

Útočník byl rychle identifikován jako dvaadvacetiletý místní obyvatel, který střílel z lovecké pušky. Útočil na festivalu, který probíhal ve městě Kizljar. Podle některých informací pachatelé byli dva - muž a žena. Žena z místa činu při zahájení palby utekla. Policie ji údajně zadržela.

 

 

"S jistotou lze říci, že tento bandita a jeho patroni - v případě, že nějaké měl - nemají žádnou přímou ani nepřímou vazbu na islám. Severní Kavkaz byl vždy regionem úzké spolupráce a vzájemného porozumění mezi muslimy a křesťany. Takže dnes je naší povinností zabraňovat útokům na naše dědictví, které mohou podnikat provokatéři a nepřátelé Ruska," napsal na sociální síti Kadyrov, prezident ruské Čečenské republiky.

 

 

 

Kizljar, který se nachází přibližně 170 kilometrů severně od dagestánské metropole Machačkala, má zhruba 50 tisíc obyvatel. Ve městě žije deset etnických skupin, přičemž Rusové tvoří přibližně 40 procent tamní populace.

ham TN.cz