Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.2. 2016 18:23
nebezpečná zábava

Muž střílel z okna na lesní cestu. Už přišel o průkaz i zbraně!

Zdroj: TV Nova

Policie odebrala zbrojní průkaz muži z Horní Orlice na Orlickoústecku. Toho viní, že střílí z okna svého domu směrem k hojně využívané lesní cestě. Při domovních prohlídkách u něj navíc kriminalisté našli desítku nelegálně držených zbraní.

Muž, u kterého zasahovala policie, zvolil zvláštní způsob obhajoby. "Nestřílel jsem to já. Je to osoba mě blízká, ale já se s váma o tom nemusím bavit," hájil se v prosinci muž, kterého policie viní z nedovoleného ozbrojování.

 

Při domovních prohlídkách u něj navíc kriminalisté objevili arzenál čítající deset nelegálně držených zbraní, některé dokonce s tlumičem. "Za nedovolené ozbrojování mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," potvrdila policejní mluvčí Lenka Vilímková.

 

 

Jeho syn také bydlí v Horní Orlici. Tvrdí, že se bojí o život a že chování otce je nevyzpytatelné. "Střílí směrem do lesa, střílí na všechny strany," uvedl syn obviněného muže.

 

Podle svědků obviněný několikrát otevřel vikýř a střílel směrem k frekventované cestě a lesu. Podle něj ale zbraněmi pálí jeho kamarádi. Policie mu všechny zbraně zabavila. " Muži jsme uložili povinnost zbrojní průkaz neprodleně odevzdat, což učinil," potvrdila policejní mluvčí.

tn.cz / gar