Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.1. 2018 13:15
pokus o znásilnění

Muž u soudu vydává jen skřeky. Tlumočníka pro něj hledají marně

Zdroj: TV Nova

U Krajského soudu v Liberci pokračuje hlavní líčení s mužem, který vydává pouze nesrozumitelné skřeky a vůbec není jasné, co říká. Jde přitom o závažný případ pokusů o znásilnění a vraždu. Pachateli hrozí až výjimečný trest.

Josef Giňa ze sebe vyluzuje zvuky, kterým nerozumí v jednací síni nikdo. A senát ví, že neexistuje tlumočník, který by je přeložil. 

 

"On odpovídá ano - ne a pak tak huhlá a vydává skřeky, kterým vůbec není možné rozumět," popsala soudkyně Eva Drahotová. Podle znalců ale jen zneužívá vady, kterou trpí. Jeho známí TV Nova již dříve potvrdili, že když chce, tak rozumí a domluví se.

 

Giňa se před soudem zodpovídá z velmi vážného zločinu. Vloni v září u jabloneckého marketu popíjel se svojí známou. Pak ji měl podle žalobce strhnout na zem, odtáhnout k potoku a pod mostem znásilnit.

 

 

Když žena volala o pomoc, otočil ji na břicho, hlavu jí měl držet pod vodou a vyhrožovat, že ji zabije. Nakonec měl těžkým kamenem ženě zlomit nohu a pokračovat v jejím topení.

 

V minulosti byl mnohokrát trestán i pro trestné činy znásilnění a loupeže. Dnešní líčení probíhalo klidně, protože se Gini soud na nic ptát nemusel. Četly se totiž listinné důkazy. Případ soud odročil na únor, kdy se očekává vynesení rozsudku.

mom/Ivan Berka TN.cz