Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.3. 2018 12:12
Nechutný útok

Muž ubil štěně a pohodil ho u silnice! "Napadlo mě," hájil se

Zdroj: TV Nova

Policie vypátrala muže z Chebska, který ubil vlastního psa a jeho tělo pohodil do příkopu u silnice. O případu informovala média už na začátku roku. Nejspíš by zůstal neobjasněn - nebýt ženy, která o štěně projevila zájem.

O štěně křížence huskyho a malamuta jeho majitel podle ochránců zvířat příliš nestál. Nezvládal jeho výchovu. Objevila se však zájemkyně, která se o něj chtěla starat. Majitel jí tvrdil, že štěně už nemá, že ho odvezl do útulku. Byla to ale lež.

Reklama

 

"Do útulku volala, tam jí bylo řečeno, že žádné štěně nepřijali. A když se na internetu objevila tahle fotografie, paní ho bezpečně poznala. Udeřila na majitele, co je se psem. A on se jí vlastně přiznal," popsal Petr Prokeš ze Záchranné stanice zvířat v Karlových Varech.

 

Muž psa podle policie zabil. Jeho mrtvé tělo pak pohodil do příkopu u silnice. Následná pitva potvrdila, že zvířeti někdo ublížil a usmrtil ho záměrně, surovým způsobem. Podezřelého, kterému pes patřil, policisté vyslechli. Muž se přiznal.

 

 

Policistům se snažil ale vysvětlit, že po něm pes, jak se říká, vystartoval. "Měl psa zakleknout a následně ho vší silou začít bít pěstmi do různých částí těla až do doby, kdy zůstal pes nehybně ležet. Pes v důsledku svých poranění uhynul," doplnil policejní mluvčí Michal Žák.

 

Policie majitele štěněte obvinila z trestného činu týrání zvířat. A protože psa usmrtil zvlášť surovým a trýznivým způsobem hrozí mu i vyšší trest - až 3 roky vězení.

František Nyklas/epa TN.cz
Reklama