Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 9. 2017
nepochopitelné chování

Muž útočil na psa souseda! Stříkal ho pepřovým sprejem do očí

Zdroj: TV Nova

Konflikt dvou pejskařů na Mikulovsku skončil trestním oznámením. Jeden z nich si pořídil pepřový sprej a pravidelně ho stříkal na psa za plotem. Jeho majitel si myslel, že je zvíře nemocné, dokud si ovšem nedal k plotu skrytou kameru. Pachatele pak natočil přímo při akci.

Staford Hektor je pěkně ostrý hlídač, ke kterému přes plot žádný zloděj dobrovolně nevleze. Před několika týdny si ale jeho majitel všiml, že trpí záhadnou chorobou. Neustále si škrábal oči a otíral se o trávník.

 


"Minimálně pětkrát jsem s ním byl na veterině na výplachu," popsal Roman Vlašaný, majitel psa. Když nic nepomáhalo, Vlašaný začal mít podezření, že jeho psa někdo trápí úmyslně. Aby pachatele dopadl, musel nasadit do pátrání vlastní detektor. "Vlastním jazykem jsem olízal všechny ploty v areálu," řekl muž.

 

Kriminalisté by ho s takovým nápadem poslali do blázince ale opravdu našel místo, kde pletivo na jazyku pálilo. Když na místo nainstaloval skrytou kameru, nevěřícně sledoval vlastního souseda, který s pepřovým sprejem v ruce vyrazil na procházku. Za chvíli dostal Hektor plnou dávku rovnou do čenichu.

 

Soused netuší, že byl natočen při činu a tak vesele zapíral. "Ne, proč bych to dělal," odpověděl na dotaz reportéra, jestli psa šplíchal pepřovým sprejem. Podle veterinářky je pro psa takový útok velmi bolestivý a může ho zaplatit i životem.
 

 

"To může vyvolat alergickou reakci. Takovou, že může dojít až k udušení," řekla Iva Pivodová, veterinární lékařka. Majiteli Hektora došla po posledním zákeřném útoku trpělivost a rozhodl se, že podá na souseda trestní oznámení na policii.

 

Takto zákeřná pomsta je mezi pejskaři raritou. Občas to při venčení ale pěkně zajiskří. V Brně řešili strážníci případ psí rvačky, do které se zapojili i jejich majitelé. "Bodl do vlčáka loveckým nožem," popsal Jakub Ghanem. Za týrání zvířat hrozí podle českých zákonů maximálně pětileté vězení.

ham TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.9. | 05:51 adnachiel
18
Hektor je nádherný pes. Ten soused je brutální prase. Stříkal bych mu do očí ...
10.9. | 01:29 overal
-19
Vychovaný pes na nikoho neštěká, dokud někdo cizí nesáhne na plot!! Uřvané ...
10.9. | 16:27 Alena Večeřová
2
Náhlasit nevhodný komentář
No nedivím se, že pes štěká, když kolem jeho plotu jde další pes nebo dva. On řve i náš malý westík /za oknem/, a jak. Naštěstí to ještě nikomu nenapadlo, stříkat ho pepřákem. Myslím, že by od našeho zdráv neodešel.
10.9. | 11:28 Miroslav Hanko
10
Náhlasit nevhodný komentář
Pejskař pejskařovi?lidi jsou dobytek.
10.9. | 10:28 nouse
5
Náhlasit nevhodný komentář
ukopnout mu palici hajzlovi!!!sám má dva psy, jak může tohle dělat krypl.
10.9. | 09:11 andrewandrew
8
Náhlasit nevhodný komentář
Kde se tam píše ó obtěžování štěkáním? Mimo jiné ten dobrý soused šel se dvěma psy.
10.9. | 08:09 jitussaa
12
Náhlasit nevhodný komentář
Jestli mu pes bezdůvodně štěkal celé noci pod oknem tak se nedivím. Měl to ale nejdřív řešit s majitelem. Pokud ovšem nic sousedovi neprovedl pak je to slušný magor.
10.9. | 05:51 adnachiel
18
Náhlasit nevhodný komentář
Hektor je nádherný pes. Ten soused je brutální prase. Stříkal bych mu do očí pepřový sprej denně po dobu 1 měsíce, aby viděl, jaké to je. Takovej dobytek by zasloužil blízké seznámení s Hektorem bez náhubku. Overal, ty seš taky pěkně hnutej.
10.9. | 01:29 overal
-19
Náhlasit nevhodný komentář
Vychovaný pes na nikoho neštěká, dokud někdo cizí nesáhne na plot!! Uřvané bestie, která na každého bezdůvodně štěká umí sousedy pořádně naštvat! Tak když se majitel psa neměl k výchově psa sám, ujal se té výchovy soused a jakmile pes začal zase bezdůvodně štěkat, tak ho vychovával pepřákem!