Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 9. 2017
nepochopitelné chování

Muž útočil na psa souseda! Stříkal ho pepřovým sprejem do očí

Zdroj: TV Nova

Konflikt dvou pejskařů na Mikulovsku skončil trestním oznámením. Jeden z nich si pořídil pepřový sprej a pravidelně ho stříkal na psa za plotem. Jeho majitel si myslel, že je zvíře nemocné, dokud si ovšem nedal k plotu skrytou kameru. Pachatele pak natočil přímo při akci.

Staford Hektor je pěkně ostrý hlídač, ke kterému přes plot žádný zloděj dobrovolně nevleze. Před několika týdny si ale jeho majitel všiml, že trpí záhadnou chorobou. Neustále si škrábal oči a otíral se o trávník.

 


"Minimálně pětkrát jsem s ním byl na veterině na výplachu," popsal Roman Vlašaný, majitel psa. Když nic nepomáhalo, Vlašaný začal mít podezření, že jeho psa někdo trápí úmyslně. Aby pachatele dopadl, musel nasadit do pátrání vlastní detektor. "Vlastním jazykem jsem olízal všechny ploty v areálu," řekl muž.

 

Kriminalisté by ho s takovým nápadem poslali do blázince ale opravdu našel místo, kde pletivo na jazyku pálilo. Když na místo nainstaloval skrytou kameru, nevěřícně sledoval vlastního souseda, který s pepřovým sprejem v ruce vyrazil na procházku. Za chvíli dostal Hektor plnou dávku rovnou do čenichu.

 

Soused netuší, že byl natočen při činu a tak vesele zapíral. "Ne, proč bych to dělal," odpověděl na dotaz reportéra, jestli psa šplíchal pepřovým sprejem. Podle veterinářky je pro psa takový útok velmi bolestivý a může ho zaplatit i životem.
 

 

"To může vyvolat alergickou reakci. Takovou, že může dojít až k udušení," řekla Iva Pivodová, veterinární lékařka. Majiteli Hektora došla po posledním zákeřném útoku trpělivost a rozhodl se, že podá na souseda trestní oznámení na policii.

 

Takto zákeřná pomsta je mezi pejskaři raritou. Občas to při venčení ale pěkně zajiskří. V Brně řešili strážníci případ psí rvačky, do které se zapojili i jejich majitelé. "Bodl do vlčáka loveckým nožem," popsal Jakub Ghanem. Za týrání zvířat hrozí podle českých zákonů maximálně pětileté vězení.

ham TN.cz