Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Aktualizováno 12.11. 2017 21:48
útok na lůžku

Pacient vzal v nemocnici nůž a pobodal dva sousedy na lůžku!

Zdroj: TV Nova

Pacient nemocnice v Teplicích zaútočil nožem na dva muže, kteří s ním leželi na pokoji neurologického oddělení. Mužům způsobil bodnořezná poranění - na rukou, krku a ve tváři. Policisté útočníka, který je zřejmě psychicky nemocný, podezírají z trestného činu těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu.

Pacienti teplické nemocnice se měli v klidu zotavovat z mozkové příhody. V noci na sobotu jim šlo ale o život. Senior na ně zaútočil zákeřně - když spali. „Tatínek má pořezanou ruku, zepředu i zezadu. Má to celý zavázaný. 12 stehů, na každé straně šest,“ popsal televizi Nova syn jednoho z napadených pacientů.

 

Druhého muže útočník říznul kapesním nožem do krku a tváře. „Musíme vás odkázat na naší tiskovou mluvčí. Máme tady akorát kriminálku,“ řekla stručně zdravotní sestra. Senior se měl několik dnů před útokem chovat podivně. Vydával jen podivné zvuky a byl neklidný.

 

Nebezpečného pacienta měla hned po útoku nechat převést nemocnice do psychiatrické léčebny v Beřkovicích. Ovšem, jak potvrdil syn jednoho z napadených mužů, útok jako takový nikdo policii neoznámil. To se stalo až po jeho naléhání v odpoledních hodinách.

 

 

„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu,“ uvedl mluvčí krajské policie Daniel Vítek.
Rodina napadeného muže je znepokojena. Chybu vidí v nemocnici, že nezajistila řádnou kontrolu útočníka. „Pokud jevil takovéhle známky psychického neklidu,“ dodal syn zraněného muže.

 

S tím ale nemocnice nesouhlasí. „Pacient neurologického oddělení teplické nemocnice nejevil žádné známky agresivity. K situaci došlo náhle a incidentu nešlo zabránit,“ reagoval mluvčí teplické nemocnice Ivo Chrástecký.

 

Kriminalisté zřejmě nechají podezřelého muže prohlédnout psychiatry. Kvůli psychickému stavu mohl útočit v nepříčetnosti.

 

Zpověď rodiny napadeného muže uslyšíte v Televizních novinách v 19.30.
 

TN.cz
Reklama