Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 11. 2017
hledá ho policie

Muž vykrádá domy na Moravě. Majitele ohrožoval šroubovákem

Zdroj: TV Nova

Policisté pátrají po recidivistovi, který vykrádá domy na jižní Moravě i ve východních Čechách. Čtyřiašedesátiletý muž má už devatenáct záznamů v trestním rejstříku. Jen několik týdnů po propuštění z vězení podle policie vykradl dva domy. Na Znojemsku ale hned třikrát po sobě neuspěl a z místa činu utekl s prázdnou.

Hledaný zloděj zřejmě touží po dvacátém pobytu za mřížemi. Z posledního výkonu trestu ho pustili koncem září. O čtyři dny později se vloupal do rodinného domku na Blanensku, kde odcizil peníze a šperky. Majitel škodu vyčíslil na 80 tisíc.

 

Podobnou škodu udělal i ve Slavičíně na Zlínsku. Tam ho sice při krádeži vyrušil majitel domu, ale nezvaný host si se šroubovákem v ruce vynutil pod hrozbou násilí volnou cestu. A přesunul se do Moravského Krumlova, kde se hned třikrát pokusil dostat do vytipovaných domků.

 

V každém z nich byl ale vyrušen majitelem a bez lupu rychle zmizel. Podle policie zloděj udeřil i na dalších místech nejen na Blanensku, ale také v okolí České Třebové.

 

 

Hledaný Zdeněk Doubravský chodí na zlodějské výpravy v černé bundě a černých kalhotách a na hlavě má černou kšiltovku. Je asi 180 centimetrů vysoký, hubené postavy. Svědci, kteří by ho viděli, se mají přihlásit na linku 158.

kik, Ondřej Požár TN.cz