Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.6. 2017 07:59
požár na Nymbursku

Muž vyskočil z okna hořícího bytu, přiletěl pro něj vrtulník

Zdroj: TV Nova

Plameny zachvátily ve středu v noci byt v činžovním domě v Lysé nad Labem na Nymbursku. Asi padesátiletý muž vyskočil z okna a do nemocnice putoval vrtulníkem, jeho sestru zachránili hasiči.

Hořet začalo kolem půl jedenácté v přízemním bytě třípodlažního domu v Jedličkově ulici.

 

“Zraněný muž ležel před naším příjezdem pod oknem, ženu jsme zachraňovali z hořícího bytu,“ popsal situaci mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

 

Hasiči poskytli oběma první pomoc, záchranáři pak povolali vrtulník, který muže přepravil do popáleninového centra pražské vinohradské nemocnice. Jeho sestru odvezla sanitka. V péči záchranářů skončil i jeden z devíti evakuovaných nájemníků, jenž se nadýchal kouře.

 

14

GALERIE: Požár bytu v Lysé nad Labem

Zdroj: TN.cz

Problémový nájemník vyskočil před ohněm z okna, sestru zachránili až hasiči

Hodnocení:

 

Zkrotit samotný požár se hasičům podařilo během krátké chvíle. Zásah komplikovalo jen velké množství nejrůznějších věcí, které dvojice v dvoupokojovém bytě shromažďovala. Část z nich museli hasiči vyházet z okna.

 

“Bylo jen otázkou, kdy se něco takového stane,“ řekl jeden ze sousedů. „Strašně pil a byly s ním jenom problémy.“ Mužovu náklonnost k alkoholu potvrdili i další obyvatelé domu. “Nedávno jsem mu vytkl, že je hlučný a práská dveřmi. Napadl mě a zlomil mi ruku,“ vylíčil jeden z mnoha konfliktů osmdesátník z posledního patra.

 

 

“Troufá si jen na ženy a starší. Když nepije, není to tak hrozné, ale to se mu už léta nepovedlo,“ doplnil mladší chlap.

 

Kromě chování vadí sousedům i zápach z bytu, kde dvojice shromažďuje věci nalezené v popelnicích a kontejnerech v širokém okolí.

 

Škodu způsobenou požárem vyčíslili hasiči na 50 tisíc korun. Příčinu vzniku ohně ještě vyšetřují.

 

TN.cz