Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.7. 2016 21:07
Před třemi týdny

Muže na Zlínsku přejel vlak, nikomu ale nechybí. Neznáte ho?

Zdroj: TV Nova

Už více než tři týdny pátrají kriminalisté po identitě muže, kterého 21. června na nádraží v Napajedlech na Zlínsku srazil vlak a který po nehodě zemřel. Divné je i to, že ho stále nikdo nepohřešuje.

Život neznámého muže ukončil před šestou hodinou večer vlak, před který úmyslně vstoupil. Přešel několik kolejí, osudnou se mu stala až ta čtvrtá, po které zrovna projížděl rychlík na Břeclav. I když se to stalo před více než třemi týdny, policie stále nezná mužovu identitu.

 

Neznámého natočily kamery na nádraží. Procházel se po opuštěném nástupišti a vůbec nic nenasvědčovalo blížící se tragédii. Podle záběrů to vypadá, že chtěl rychle přejít přes koleje. Možná nepočítal s tím, že tu rychlíky jezdí více než stokilometrovou rychlostí.

 

Brzdná dráha je v tomto případě přes 700 metrů. Strojvůdce tak neměl šanci neštěstí zabránit. Nejpodivnější ale je, že neznámého muže, jehož věk podle těchto záběrů policisté odhadují na pětačtyřicet až padesát let, nikdo nepohřešuje ani nehledá. Neozvali se žádní blízcí ani příbuzní.

 

 

"Prověřovali jsme několik poznatků, avšak s negativním výsledkem, poslední vedl do Fryštáku k muži bez domova, ale i tato stopa byla falešná," uvedla policejní mluvčí Lucie Javoříková. "Policisté stále pátrají po totožnosti tohoto muže, takže přivítáme jakékoliv informace," doplnila.

 

Podle všeho to člověk bez domova nebyl, oblečení měl čisté a nebyl zanedbaný. "Nejčastěji se jedná o risk lidí, kteří přecházejí přes koleje, tito lidé si neuvědomují, že vlaky se k nim dokážou přiblížit za několik málo vteřin," sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Jel kolem smrtelné nehody a vyfotil ji! Když se pak doma na snímek podíval, zůstal jako přikovaný

Mateřská láska je nejsilnější kouzlo světa. Tohle dokázala po děsivé autonehodě!

 

Petr Zapletal/epa TN.cz