Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.11. 2017 00:22
podivé chování

Muže obvinili z vraždy přítelkyně. V cele měl zapalovač, založil požár

Zdroj: TV Nova

Nejen policii, ale také hasiče a záchranáře zaměstnal muž, který je podezřelý z vraždy své partnerky, která se stala ve čtvrtek. Poté, co ho včera kriminalisté převezli do vazební věznice v Hradci Králové, totiž obviněný muž zapálil celu. Do věznice proto musely vyjet všechny složky záchranného systému.

Hořet začalo v cele muže obviněného z vraždy v pátek po šesté hodině večer. Podle informací TV Nova byl v blízkosti ohně asi jednu minutu, i to stačilo, aby se nadýchal zplodin hoření. "Záchranáři muže ošetřili na místě, do nemocnice nakonec nemusel," řekl Ivo Novák ze záchranné služby v Hradci Králové.

 

V takové cele toho moc hořlavého není. Muž zapálil matraci na posteli a odpadkový koš. "Hořelo v jedné z cel, ještě před příjezdem se podařilo oheň zlikvidovat, hasiči pak pomocí něčeho provedli odvětrání prostor," řekla mluvčí hasičů Martina Gotzová.

 

 

Zřejmě to byl způsob, jak na sebe znovu upozornit. Že měl u sebe zapalovač, prý není podle vedení vězeňské služby ničím výjimečným.

 

"Tím, že mají povoleno kouřit, tak u sebe tyhle věci mohou mít. Naši příslušníci takové osoby vždy velmi rychle zpacifikují a požár se jim většinou podaří zpacifikovat před příjezdem hasičů, jako v tomto případě,“ řekla Petra Kučerová, Generální ředitelství Vězeňské služby ČR.

 

Muž byl v cele jen několik hodin. Dopoledne ho tam kriminalisté přivezli rovnou z výslechu poté, co ho obvinili ze čtvrteční vraždy přítelkyně. Vražda se přitom zřejmě vůbec nemusela stát. Podezřelý měl totiž být už několik týdnů ve vězení za neplacení výživného. Jenže nástupu k výkonu trestu se vyhýbal. Motiv kriminalisté zatím neznají, muž s nimi odmítá spolupracovat.
 

Filip Pultar/ ham TN.cz
Reklama