Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 1. 2018
Neuvěřitelné štěstí

Muže prohlásili za mrtvého tři lékaři. Před pitvou začal chrápat!

Márnice
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Zážitek jako z béčkového hororu zažil patolog, který se chystal pitvat zemřelého vězně. Muž, kterého tři lékaři nezávisle na sobě prohlásili za mrtvého, začal na operačním stole chrápat! Neštěstí tak, aniž by to tušil, zabránil na poslední chvíli.

Gonzalo Montoya Jimeneze, který si trest odpykává ve věznici v severošpanělském Asturias, našli strážní v jeho cele bez známek života. Smrt u něj potvrdili tři lékaři, než ho ostraha odvezla v černém pytli na mrtvoly do márnice, píše portál Independent.

 

Patolog už se chystal provést pitvu, když si všiml, že 29letý muž na operačním stole chrápe! Z bezvědomí se probral po 24 hodinách a okamžitě se ptal na svou ženu. Byl sice zmatený, ale mohl být jen vděčný za náhodu, která mu zachránila život.

 

Podle příbuzných, kteří promluvili pro deník La Voz de Asturias, měl vězeň na těle nakresleny čáry tam, kde chtěl patolog provést řezy. Údajně trpí epilepsií a ve věznici už nějakou dobu nebere léky.

 

 

Jimenez se podle lékařů i před obavy z poškození mozku plně zotaví. Z márnice ho převezli do nemocnice, kde zatím leží na jednotce intenzivní péče. Odborníci mu teď věnují velkou pozornost.

 

Lékaři stav, do kterého se Jimenez dostal, označují jako katalepsii. Projevuje se strnulostí končetin, sníženou citlivostí k bolesti, netečností a zpomalením tělesných funkcí včetně dýchání.

epa TN.cz