Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.2. 2016 21:23
hromadná nákaza

Muže v Třinci zabila PRASEČÍ CHŘIPKA! Sestřičky se nakazily

Zdroj: TV Nova

Třinecká nemocnice Podlesí před několika týdny hospitalizovala dva seniory nakažené prasečí chřipkou. Jeden z pacientů zemřel, několik sestřiček se virem H1N1 nakazilo.

Třinecká nemocnice Podlesí přijala před několika týdny dva seniory, kteří se nakazili prasečí chřipkou. Oběma pacientům selhávaly plíce, jeden nakonec nákaze podlehl.

 

Třinecká nemocnice je jako jedna z mála na podobně rizikové pacienty speciálně vybavená, přesto se několik zdravotních sester od páru nakazilo. Podle informací TV Nova jich bylo nejméně pět.

 

"Padá tam jedna sestra za druhou a vedení nemocnice ani nepřijalo žádné hygienické opatření, nevím, na co čekají, až to manželka přitáhne domů a nakazí naše dvě děti, to už bude pozdě," řekl nahněvaný manžel jedné ze zdravotních sester.

 

 

Vedení nemocnice ale kritiku odmítá. Podle mluvčí nemocnice Miloševské se nikdy nedá snížit riziko nákazy na úplnou nulu. Od Státního zdravotního ústavu prý ale byla přijata veškerá protiepidemologická opatření. "Virem se nakazily pouze sestřičky, které o pacienty pečovaly a přišly s nimi do přímého kontaktu," dodává mluvčí.

 

Redakci TV Nova ale kontaktoval muž, který tvrdí něco jiného. Jeho reakci si můžete poslechnout v reportáži Dominiky Večerkové.

 

Pět sester je podle vedení nemocnice v pracovní neschopnosti. Vzhledem k nepříliš vysokému věku je u nich průběh onemocnění mírný.

lud TN.cz