Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.4. 2018 10:46
Zvíře proti technologii

Mýval se vplížil do rozvodny, bez proudu skončilo 43 tisíc lidí!

Zdroj: oficiální zdroj, Knoxville Utility Board

Opravdu husarský kousek se v americkém státě Tennessee povedl jednomu mývalovi. Zvíře totiž překonalo zábrany chránící rozvodnou stanici před divokou zvěří a způsobilo obří výpadek proudu.

A výpadek to byl vskutku spektakulární - mýval totiž svým šmejděním způsobil pořádnou explozi doprovázenou rojem jisker. A vzápětí skoro 50 tisíc obyvatel města West Knoxville zjistilo, že jsou bez proudu.

 

Zvídavý mýval blackout v oblasti způsobil tento čtvrtek přibližně v půl páté ráno,píše britský Daily Mail.


Mluvčí místních technických služeb Stephanie Midgettová novinářům řekla, že výpadek byl tak rozsáhlý z toho důvodu, že zvíře si jako cíl své výpravy vybralo rozvodnu, která elektřinu "přepojuje" na několik jiných míst.

 

Dodala, že zařízení má speciální ochranné prvky bránící vniknutí divokých zvířat. Jenže mývalovi se zábrany nějakým způsobem podařilo obejít či překonat a dostal se až k rozvodnému zařízení.


 

Technici se domnívají, že k výbuchu a rozsáhlému výpadku stačil jediný chybný krůček zvědavého zvířete. Mýval se nejspíš jednou částí těla dotkl zařízení rozvodny pod proudem a jinou částí těla naopak uzemněného vybavení. Tím uzavřel elektrický okruh a neštěstí bylo na světě.

 

Když na místo dorazili technici, zvíře ještě žilo. Krátce poté ale podlehlo utrpěným zraněním. Dodávky elektřiny v oblasti se podařilo obnovit asi po hodině a půl.

pez TN.cz
Reklama