Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 6. 2016
Horor v USA

Na běžkyni při maratonu zaútočil medvěd! Pomohli jí další závodníci

Medvěd černý
Zdroj: Thinkstockphotos

Maraton může být fyzicky velmi náročný, hororovým zážitkem se ale stane málokdy. Jinou zkušenost má ženu, která běžela maraton v Novém Mexiku. Při závodě ji totiž napadl medvěd!

Běžkyni v sobotu při maratonském závodě na severu Nového Mexika, jehož trasa vedla přes národní rezervaci, napadl medvěd. Podle úřadů šlo o samici, která se starala o medvíďata. Jedno z mláďat přeběhlo běžcům přes cestu, proto se medvědice cítila ohrožena.

 

Zvíře ženu pokousalo, poškrábalo a zranilo na krku i na hrudi. Zranění naštěstí nebyla smrtelná a ostatní běžci ženě pomohli, dokud se na místo nedostali záchranáři, kteří ji vrtulníkem transportovali do nemocnice v Albuquerque.

 

Policisté spolu s pracovníky parku pátrají po medvědici, která na ženu zaútočila. Chtějí ji utratit nebo uspat, aby následně provedli testy na vzteklinu, kterou ale medvědi většinou nakaženi nejsou.

 

 

Ochránci zvířat i vedení parku turisty stále upozorňují, aby do nebezpečných lokalit nechodili. Setkání s medvědem mívá často smrtelné následky, stejně jako vzteklina. Podle odhadů žije v severní Americe více než 600 tisíc medvědů černých.

epa TN.cz