Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.5. 2018 21:54
nehoda na trati

Při srážce vlaků se zranilo 14 lidí, mezi nimi i děti! Provoz přerušen

Zdroj: TV Nova

Na jihu Čech se ve čtvrtek dopoledne srazily dva osobní vlaky, ve kterých dohromady cestovalo 50 lidí. Při nehodě se zranilo celkem 14 pasažérů, čtyři z nich utrpěli středně vážná zranění. Vlakem cestovala i skupina dětí z mateřské školky. Tři z nich byly mezi zraněnými.

K nehodě došlo ve čtvrtek krátce před 9:00 u obce Mříč. "Srazil se vlak jedoucí z Volar do Českých Budějovic s osobním vlakem, který jel z Českých Budějovic do Černého kříže," uvedl mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

 

Při nehodě se zranilo celkem 14 cestujících z obou vlaků. "Čtyři utrpěli středně těžká zranění. Dva zraněné transportoval do nemocnice vrtulník," řekla mluvčí záchranářů Petra Kafková. Sedm pasažérů skončilo v českobudějovické nemocnici, ostatní byli převezeni do nemocnice v Českém Krumlově

 

Mezi zraněnými je i jeden ze strojvedoucích. "Nikdo nebyl ohrožený na životě, všichni byli stabilizovaní," uvedla mluvčí. Dodala, že lehká zranění znamenala spíše pohmožděniny, které lidi utrpěli při pádu ve vlaku po srážce. Kafková potvrdila, že mezi lehce zraněnými byly i tři děti předškolního věku.

 

18

GALERIE: Srážka vlaků v Jihočeském kraji

Zdroj: TV Nova

Srážka vlaků v Jihočeském kraji - 1

Hodnocení:


Nehodu pravděpodobně způsobil jeden ze strojvedoucích, který vjel na trať, i když neměl. ČTK to řekl mluvčí Správy železniční a dopravní cesty Marek Illiaš.

 

Srážkou se už zabývá i policie. "Českokrumlovští policisté ve spolupráci s drážní inspekcí prověřují všechny okolnosti nehody a zjišťují její příčinu," uvedla mluvčí policie Lenka Pokorná.

 

 

U nehody zasahovaly všechny jednotky integrovaného záchranného systému. Provoz na trati byl po celý den přerušen a měl by být obnoven až v noci. Pro cestující byla zavedena náhradní autobusová doprava.

 

Škody na obou vlakových soupravách půjdou do milionů korun. "První předběžný odhad je sedm milionů korun," řekl Drápal. Spoje na trati využívají většinou turisté, kteří cestují z Českých Budějovic do Českého Krumlova, k lipenské přehradě nebo na Šumavu.

 

jva tn.cz / ČTK
Reklama