Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 3. 2018
Podvodník v akci

Na český trh se dostal med s falešnými údaji! Můžete ho mít i vy

Med s falešnými údaji - 1
Zdroj: SZPI

Podvodník se snažil uspět na českém trhu s medem, který prodával pod falešnými údaji. Nevyhovující zásilku medu se podařilo odhalit inspektorům Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ve spolupráci s Policií ČR.

"Tento med byl na etiketě označen neexistujícím výrobcem a ke zboží byl připojen paragon – daňový doklad – uvádějící nepravdivé IČO, název firmy a adresu výrobce, respektive uváděl údaje neexistujícího subjektu," popsal mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Jednalo se o tyto údaje:


- výrobce: Český med, Valašské meziříčí, Česká republika

- na daňovém dokladu je dodavatel: ČESKÝ MED, Bezručova 24, Valašské Meziříčí, IČO: 66347128.

 

-

 


Podle mluvčího se snaží pachatel udat med neznámého původu, u kterého využívá fiktivní údaje, ale i existujících společností, které med prodávají.

 

 

"Inspektoři ze zajištěné zásilky odebrali vzorky pro analýzu v laboratoři. U již dříve odebraných vzorků výsledky rozborů prokázaly, že tyto medy jsou nevyhovující v parametrech - aktivita diastázy, sacharóza a HMF, prokazují tak falšování a porušení jakostních parametrů medu," popsal Kopřiva. 

 

Inspektoři varují prodejce a obchodníky, aby si původ medu ověřovali přímo u výrobců nebo dodavatelů. "V případě pochybností ohledně původu medu nebo při nestandardních a podezřelých praktikách na straně dodavatelů se mohou prodejci obrátit přímo na SZPI," dodal Kopřiva, podle kterého tento med zajistili v Jihomoravském kraji.

ham TN.cz
Reklama