Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.12. 2017 15:29
vážné zranění

U Mikulovic srazil vlak člověka! Přiletěl pro něj vrtulník záchranářů

Rychlík ve Strašnicích srazil muže - 4
Zdroj: AKTU.cz
Ilustrační foto

Kvůli vážné nehodě se v pátek odpoledne zastavila železniční doprava u Mikulovic poblíž Kláštěrce nad Ohří, vlak srazil muže pohybujícího se v kolejišti. S velmi vážným zraněním ho museli záchranáři transportovat vrtulníkem do ústecké nemocnice.

"Operační středisko přijalo hlášení o nehodě deset minut po jedné, u obce Mikulovice se střetl vlak s mužem," potvrdila policejní mluvčí Marie Pivková. Na místo proto vyrazili okamžitě záchranáři a policisté.

 

Muž (42) se zranil velmi vážně, na místo byl proto povolán záchranářský vrtulník, který po stabilizaci převezl zraněného do traumacentra nemocnice v Ústí nad Labem.

 

Zatím není jasné, proč se muž pohyboval v kolejišti, okolnosti nehody odhalí až další policejní vyšetřování.

 

Kvůli nehodě byla zcela přerušena železniční doprava v úseku Klášterec nad Ohří - Kadaň - Prunéřov, podle prvních odhadů odstraňování následků mělo trvat nejméně do 16:00, už ve 14:56 byla mimořádnost ukončena.

 

"Z důvodu, že nejsou k dispozici autobusy náhradní dopravy, budou vlaky R 610 a R 611 cca 50 - 60 minut opožděny," informovaly České dráhy o opatření v dálkové dopravě.

 

 

"Vlak Os 17608 nepojede v úseku Kadaň Prunéřov - Klášterec nad Ohří. Vlak Os 17613 nepojede v úseku Klášterec nad Ohří - Kadaň Prunéřov," doplňovala informační zpráva k opatření v regionální dopravě.

 

Podle místních se nejedná o ojedinělou situaci. "Téměř každý den tam," komentuje Petr R. oznámení Českých drah na Facebooku.
 

klma TN.cz