Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.1. 2017 21:36
SMRTÍCÍ NÁSLEDKY

Na chřipku v Česku zemřelo deset lidí! A epidemie ještě nekončí

Zdroj: TV Nova

Epidemie chřipky v Česku má už desátou oběť. V třebíčské nemocnici zemřela na její následky starší žena. A odborníci se obávají, že epidemie zdaleka ještě není u konce. Po celé republice přibývají zákazy návštěv v nemocnicích, naposledy v Karlových Varech a Chebu.

V souvislosti s chřipkou zemřelo v České republice deset lidí. Nejvíc nemocných eviduje východní polovina republiky. Mezi zatím méně zasažené kraje patří ten Karlovarský. Eviduje 760 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Zatím zůstává pod celorepublikovým průměrem.


"Předpokládáme, že dojde k nárůstu počtu těchto infekcí. Bližší data budeme mít k dispozici v pátek odpoledne," uvedla Martina Prokopová, mluvčí karlovarské hygienické stanice. 

 

 

Chřipka se ale podle odborníků bude šířit dál. "Viru chřipky je úplně ukradeno, kde končí jeden kraj a začíná druhý. Je to jak se říká, otázka těch dvou týdnů, než se celá republika promoří," varoval mluvčí Státního zdravotního ústavu v Praze Jan Kynčl.

 

Už s předstihem zakázala Karlovarská krajská nemocnice návštěvy ve svých zařízeních. Karlovarská nemocnice se tak rozhodla z preventivních důvodů právě proto, aby se na jednom místě neshromažďovalo více lidí a chřipka se nešířila dál.

 

Jde především o to, aby se nemoc vyhnula lékařům. Chrání se i pacienti. Kvůli závažnějšímu průběhu chřipky je tu hospitalizováno zatím sedm lidí. V nemocnicích nejzasaženějších krajů zůstávají v platnosti již dřívější zákazy návštěv.

František Nyklas/ lud TN.cz