Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 11. 2016

Na co si dát pozor při koupi auta? Odpovídal expert z Mototechny!

Miloslav Knap

Co všechno je potřeba zkontrolovat před zimou? Ptali jste se šéfa servisu Mototechna Miloslava Knapa.

Péče o auto v zimním období vyžaduje větší pozornost a více důslednosti. Jsou části vozu, které v zimě trpí mnohem více než v létě, proto je potřeba zkontrolovat svůj vůz, aby vás nečekaně "nevypekl".

 

Jak prověřit auto? Jak je to se zimními pneumatikami? Na všechny Vaše dotazy odpovídal Miloslav Knap, vedoucí servisu Mototechna ze skupiny AAA AUTO.

 

Odpovědi najdete zde:

On-line rozhovor

On-line rozhovor s Miloslavem Knapem

10:59
Janička
Máte i nějaké rady pro samotné řízení v zimě?
10:59
Miloslav Knap
Miloslav Knap Miloslav Knap
V zimě byste měla více předvídat, jak se může situace v provozu vyvinout. Například na kluzké vozovce počítejte s delší brzdnou dráhou, a to nejen s tou Vaší, ale i aut kolem vás. Je dobré si na odlehlé volné ploše v bezpečí vyzkoušet, jak se auto na sněhu či náledí chová, jak zatáčí a brzdí – nebo spíše zjistit, jak právě nezatáčí a nebrzdí :-) V zimě byste také měli více dbát na plynulost jízdy – volant a pedály ovládejte citlivě, vyhněte se trhavým a prudkým pohybům, které auto mohou na kluzkém povrchu snadno vyvést z rovnováhy a následně vás i s autem vyvést ze silnice do příkopu.
10:57
Veronika
Když vykupujete nějaké auto, tak co všechno hlídáte a kontrolujete?
10:57
Miloslav Knap
Miloslav Knap Miloslav Knap
Hezký de, Veroniko, při výkupním procesu naši technici kontrolují 107 parametrů a prověřují vůz ve všech dostupných registrech, abychom vyloučili vozy v exekuci, se stočeným tachometrem, falešným VIN, padělaným rokem výroby či po vážných dopravních nehodách. Díky automatizovaném systému a rozdělení jednotlivých činností mezi naše pravcovníky během třiceti minut až hodiny víme o nabízeném automobilu naprosto vše a můžeme zákazníkovi nabídnout cenu nebo automobil odmítnout. Každý automobil, který jde do prodeje je pečlivě vyčistěn a kontrolujeme a doplňujeme základní tekutiny, aby zájemce o koupi mohl hned s automobilem rovnou odjet na delší cestu, třeba na dovolenou.
10:54
Lucie Br.
Kdo mi zaručí, že auto, který chci koupit, není bourané?
10:54
Miloslav Knap
Miloslav Knap Miloslav Knap
Pokud si budete vůz vybírat přes inzerát od soukromníka, jen těžko budete ověřovat historii vozu a záruky proto nehledejte. Velká autocentra vozy vážně poškozené při dopravní nehodě nevykupují a veškeré vozy pečlivě prověřují. Doporučuji všem zákazníkům brát si s sebou vlastního mechanika. Solidní autobazar vám umožní dát vůz na zvedák či napojit na vlastní diagnostiku a mechanik pak je schopný vážné nehody odhalit a potvrdit nebo vyvrátit tak tvrzení prodejce.

TN.cz