Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.6. 2017 21:08
galerie dopravní kolaps

Dálniční kolaps v Česku: Na D7 hořel autobus, D1 blokuje nehoda

Zdroj: AKTU.cz

Na 13. kilometru dálnice D7 u Brandýska na Kladensku začal hořet autobus. Policie dálnici uzavřela. Všichni cestující se z hořícího vozidla dokázali dostat ven. Stojí také dálnice D1 od 214. kilometru ve směru na Prahu.

Na dálnici D7 u Brandýska na Kladensku dnes shořel autobus, nikdo nebyl zraněn. Cestovalo v něm přibližně 16 osob. Příčinu ohně zjišťuje vyšetřovatel. ČTK to řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Místo je průjezdné se zvýšenou opatrností.

 

K požáru autobusu na 14. kilometru dálnice ve směru na Slaný hasiči vyjížděli po 18:00. "V době příjezdu hasičů byl autobus požárem zcela zasažen," uvedl Svoboda. Všem lidem se z autobusu podařilo dostat před rozšířením požáru. Příčinou byla zřejmě technická závada, ale potvrdit to může až vyšetřování.

 

Provoz na dálnici D1 na 214. kilometru ve směru na Prahu zastavila dnes kolem 18:30 vážná nehoda dvou osobních aut. Podle dostupných informací se poblíž Slavíkovic na Vyškovsku zranili nejméně dva lidé, hasiči v přehledu zásahů uvádějí čtyři zraněné.

 

15

GALERIE: Na dálnici D7 začal hořet autobus

Zdroj: AKTU.cz

Na dálnici D7 hořel autobus

Hodnocení:

 

Na místo vyrazil také vrtulník letecké záchranné služby. Policie odklání dopravu, řidiči sjíždějí z dálnice u Rousínova na exitu 216.

 

Havarovaná vozidla zablokovala všechny jízdní pruhy ve směru na Prahu, policisté na místě vyšetřují příčiny nehody a odstraňují následky. Potrvá to podle policejního mluvčího Pavla Švába odhadem jednu hodinu.

 

 

Kvůli požáru jednoho z havarovaných vozidel na místo vyrazili také hasiči, plameny se ale podařilo uhasit ještě před jejich příjezdem. Hasiči pak vozidlo ještě ochladili vysokotlakým proudem.

čtk / hru tn.cz / ČTK