Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.8. 2017 21:20
foto uvnitř nebezpečný oheň

Peklo na dálnici: Hořící kamion ji zablokoval v obou směrech!

Hořící kamion na D8
Zdroj: Lukáš Havlík
Hořící kamion na D8

Hasiči na začátku dálnice D8 museli v podvečer bojovat s plameny, které vyšlehly z převráceného kamionu vezoucího zeleninu. Nehoda v Praze kompletně ucpala dálnici. Byla neprůjezdná v obou směrech.

"Na Cínovecké ulici (začátek D8), ve směru z Prahy, zasahují hasiči u požáru kamionu, který veze zeleninu. Náklad je zasažen v plném rozsahu," informoval mluvčí hasičů Martin Kavka v sobotu po sedmé hodině večerní.

 

Nehoda na D8
Zdroj: AKTU.cz

 

Řidič kamionu vyvázl bez zranění. V první fázi začínajícího požáru odpojil tahač od návěsu do bezpečné vzdálenosti a zabránil tak větším škodám.

 

"Hasiči pracovali v dýchací technice pomocí vysokotlaké vody a 1 C proudu. Po lokalizaci požáru v 19:32 hodin pak z návěsu odstranili palety se zeleninou pomocí navijáku, aby je dohasili mimo vozidlo," dodal Kavka.

 

 

Nehoda kompletně uzavřela dálnici. "Dálnice D8 je neprůjezdná v obou směrech," oznámila TN.cz mluvčí policie Andrea Zoulová před osmou hodinou večer s tím, že policisté dopravu odklánějí. Zároveň doporučila použít jeden z dřívějších sjezdů, abyste se místu nehody vyhnuli - buď sjezd na Klíčany, nebo na Ďáblice.

 

Hořící kamion na D8
Zdroj: Lukáš Havlík

 

"Požárem byl návěs s nákladem zasažen v plném rozsahu, plameny způsobily škodu milion korun. Vyšetřovatel hasičů na místě zjistil, že příčinou vzniku požáru byla technická závada na podvozku návěsu," sdělil Kavka. V současné době byl měl být požár pod kontrolou a místo nehody opět průjezdné.

 

lud TN.cz

Diskuze

13.8. | 09:11 Petr Kelenda
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ano,budeme je potkávat! Kamiony musí totiž jezdit,protože zásobují celou repbliku zbožím. Zatímco mnoho osobních aut jezdí zbytečně,když mladí jedou chlastat nebo se jen tak projíždí.O motorkářích ani nemluvě. Ti jsou na cestách naprosto zbyteční. Nic nevezou a jen si chtějí užít adrenalin...
12.8. | 23:22 allanaldik
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Neni ani prvni a neni ani posledni. Takze pekelne kamiony budem potkavat na vsech dalnicich stale.