Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 9. 2017
Syn je zraněný

Policie: Holčičku ve Starém Městě ubodal otec! Obvinili ho z vraždy

Zdroj: TV Nova

Kompletní tým vyšetřovatelů byl na místě vraždy ani ne tříleté holčičky ve Starém Městě až téměř do čtvrteční půlnoci. Celý včerejšek potom policisté skládali střípky případu, který je jako z hororu. Dnes pak informovali, že tím, kdo na děti vzal nůž a začal je bodat, je jejich otec.

"Vyšetřovatel dnes muže obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy a pokusu vraždy," uvedla mluvčí policie Lenka Javorková.

 

Osmadvacetiletý muž se před časem léčil na kroměřížské psychiatrii. S manželkou měl podle místních spory a jejich vztah se prý rozpadal.

 

"Ještě manželé byli, ale údajně se měli rozvádět. On to nějak nepřenesl přes srdce a udělal to, co udělal," přiblížil jeden z obyvatel domu.

 

Když byl ve čtvrtek v bytě s pětiletým synem a ani ne tříletou dcerou sám, měl vzít nůž a zaútočit na ně. Hrůznou scénu uviděla jako první matka dětí. Ta se asi hodinu po poledni vrátila domů.

 

"To byl křik, já jsem myslela, že někdo zabíjí psa, nebo že se tam rvou. To byla hrůza," popsala svědkyně. "Motiv a další okolnosti jsou předmětem dalšího šetření," doplnila Javorková.

 

 

Podle informací televize Nova měl být muž opilý a pod vlivem drog. Proto ho vrtulník ve vážném stavu transportoval do nemocnice. V nejbližších hodinách bude soud ve Zlíně rozhodovat o jeho vzetí do vazby. Za vraždu a pokus vraždy mu v případě prokázání viny hrozí až výjimečný trest.

Petr Zapletal/klma tn.cz / TV Nova