Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.6. 2017 12:17
nečekaný nález

Na dně Váhu našli vraky starých aut. Jeden skrýval velké tajemství

Zdroj: TV Markíza

Skutečný poklad objevili policisté na dně Váhu nedaleko obce Krpeľany na Slovensku. Po vypuštění vody z kanálu řeky objevili osm aut. Jedno z nich ukrývalo tajemství a ani hasiči zpočátku nechtěli věřit tomu, co vidí.

Když se hasiči pustili do vypouštění kanálu, který bylo potřeba kvůli závadě zpevnit, netušili, jaké překvapení na ně čeká. Dno odhalilo několik vraků, některé tam ležely i víc než deset let. Jedno z aut zloději ukradli při loupežném přepadení podnikateli ze Sučan před 11 lety. Ozbrojenci se samopaly muže donutili, aby jim auto vydal.

 

Kanál však vydal i jiná tajemství. "Ze dna jsme vytáhli čtyři trezory a dvě půlky vozidla," řekl Peter Slobodník z hasičského sboru v Sučanech. Rez zakryla mnohé stopy, podle některých štítků ale bude pravděpdobně možné vypátrat původního majitele. Hasiči zatím vymyli vnitřní nánosy.

 

Uvnitř jednoho trezoru se našlo CD a vlajka Rotary Klubu. Podle šéfa Klubu jim ale žádná vlajka ani trezor nechybí. Jak se tam dostaly, zůstává záhadou.

 

 

Úkolem policejních techniků bude nyní identifikovat trezory a určit, komu patří. A v ideálním případě je spojit i s konkrétními trestnými činy. Některé vraky měly v kufru více registračních značek. Je tedy zřejmé, že ten, kdo auta na dno uložil, je během jízdy měnil.

 

"Při čištění vodního kanálu byly nalezeny i různé části motorových vozidel, které budou zajištěné za účelem zjištění, jestli nepocházejí z trestné činnosti," vysvětlil žilinský krajský policejní mluvčí Radko Moravčík. Rezavé tajemství tak bude muset rozlousknout policie.

mom TN.cz
Reklama