Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.11. 2017 15:55
počasí o víkendu

Na Evropu se žene silné sněžení. V Česku napadne až 20 centimetrů

Sněžení
Zdroj: Thinkstockphotos
Sněhu se o víkendu dočkáme i v Česku (ilustrační foto)

Ve střední Evropě bude o víkendu vydatně sněžit. Alespoň to předpovídají němečtí meteorologové. V Česku bude sněžit především na horách, kde může napadnout až 20 centimetrů.

Martin letos přijede na bílém koni. V Německu by podle meteorologů mělo dokonce sněžit velmi vydatně. "Silně sněžit bude od pohoří Eifel až ke Krušným horám, a to už od 300 metrů nad mořem," uvádí německý web Wetteronline.

 

Sněhu se o víkendu dočkáme i v Česku, ale spíš jen ve vyšších polohách. "Na vrcholcích hor napadne do pondělí až 20 centimetrů sněhu, jinak v sobotu bude sněžit až od poloh 700 metrů nad mořem, během noci na neděli se bude hranice sněžení posouvat do 500 metrů," popsala meteoroložka Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 

Během neděle pak meteorologové očekávají sněžení od 600 metrů nad mořem, ale sníh bude s výjimkou hor mokrý a bude odtávat. "Od vyšších poloh by řidiči mohli mít problémy se sněžením v neděli odpoledne na jihozápadě území - tam bude zřejmě četnější," upřesnila Honsová.

 

 

A její slova potvrzuje i Josef Hanzlík z Českého hydrometeorologického ústavu. "V sobotu přes naše území postoupí od severozápadu studená fronta, za kterou bude ze stejného směru docházet k postupnému snižování hranice sněžení. V průběhu neděle, kdy studený vzduch pronikne na celé území, se hranice sněžení bude pohybovat mezi 400 až 500 metry. Hranice sněžení zůstane ležet ve středních polohách i na počátku příštího týdne," vysvětlil.

 

Předpověď počasí:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEJ čepice na zimu: Tyhle kousky musíte mít!

GENIÁLNÍ: V obchodě zůstal zavřený v obrovské lednici. Neuhádnete, co v noci dělal, aby neumrzl!

mom TN.cz
Reklama