Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 2. 2018
Jarní prázdniny

Na horách přibývá prázdninových zranění, vzlétly i vrtulníky

Zdroj: TV Nova

Jarní prázdniny jsou v plném proudu, na sjezdovkách je spousta lidí a i kvůli tomu se množí zranění. V Jeseníkách včera musel dokonce dvakrát přistávat vrtulník.

Nejdříve letěl k osmdesátiletému muži, který se srazil s jiným lyžařem. Ve druhém případě přepravoval do nemocnice malého chlapce, který spadl ze čtyřmetrové výšky.

 

Když záchranáři z horské služby ke zraněnému osmdesátiletému muži dorazili, zjistili, že má všechny příznaky otřesu mozku. Po srážce byl chvíli v bezvědomí. Proto pro něj z Hradce přiletěl vrtulník.

 

A jakmile tento vrtulník odlétl, museli ho horští záchranáři volat znovu k destiletému chlapci, který spadl z mostku do čtyřmetrové hloubky přímo na záda a existovalo tak podezření na zranění páteře.


 

"Na horách je velká koncentrace lidí. Po sjezdových tratích se pohybuje plno lyžařů, tak je třeba být opravdu ohleduplní, opatrní, dodržovat veškeré zásady pohybu a nevstupovat nebo nevyjíždět z těch sjezdovek, které jsou otevřené, nebo nevyjíždět mimo sjezdovky do lesa," říká náčelník jesenické horské služby Michal Klimeš.

pez, Lukáš Veselý TN.cz