Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 2. 2016
lyžařský speciál

Na hory se vrátila zima! Kde si nejlépe zalyžujete? Přehled areálů

Lyžování
Zdroj: Profimedia
Lyžaři (ilustrační foto)

Už to vypadalo, že teplé počasí lyžaře nadobro vyhnalo z hor, nakonec ale přece jen začalo znovu mrznout. V uplynulém týdnu na horách vydatně sněžilo a podmínky pro lyžování jsou ideální!

Ještě před čtrnácti dny ronili někteří vlekaři slzy jako hrachy, dnes si ale mnou ruce. Zima se na hory vrátila a množství středisek je v provozu. Nejenže napadl přírodní sníh, ale mrazivé počasí dovoluje i uměle zasněžovat.

 

Pokud jste lyže ještě neuložili na půdu, vyrazte o víkendu na hory. Na svazích leží mezi 20 a 50 centimetry sněhu. I počasí by mělo zimním radovánkám přát, meteorologové na horách hlásí sněžení a většinou polojasné počasí.

 

 

Nejlépe si zalyžujete v Beskydech, kde od začátku týdne napadlo několik centimetrů sněhu. Dobře jsou na tom z hlediska sněhu i Krkonoše, Jeseníky nebo Jizerské hory. Jak jsou na tom vybraná střediska, se můžete podívat v tabulce. Údaje vycházejí z webu ceske-sjezdovky.cz (pro detailnější info klikněte na příslušnou sjezdovku, kde si také ověříte, z kterého data údaje o stavu sněhu pocházejí).

Tabulka - Přehled zimních středisek v provozu

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Lyžování. To já k smrti rád... Kdo z Čechů by chtěl na lyžích i umřít?

Takhle dokonale vypadá Paris Hilton v Alpách! Lidé na ní mohli oči nechat a naráželi do sebe na sjezdovce

mom TN.cz