Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 1. 2018
destíky pohřešovaných

Na íránském tankeru stále zuří požár, hrozí katastrofický výbuch!

Zdroj: Enex

Po vážné námořní nehodě ve Východočínském moři stále hoří ohromný tanker, který se o víkendu srazil s nákladní lodí. Hrozí výbuch ropného kondenzátu, který tanker převážel, to by vedlo ke katastrofickému zamoření okolí. I přes ohromnou snahu záchranářů se stále pohřešuje všech 32 členů posádky hořící lodi.

Poblíž východního pobřeží Číny se v sobotu večer srazily dvě nákladní lodi. Podle čínského ministerstva dopravy se jednalo o ropný tanker registrovaný v Panamě a nákladní loď z Hongkongu.

 

K místu nehody ihned vyrazily záchranné složky. Z čínské nákladní lodi se podařilo evakuovat do bezpečí všech 21 členů posádky.

 

Ohromný tanker převážející 136 tun ropného kondenzátu po nehodě okamžitě pohltily plameny, z hořící lodi stoupá už od soboty štiplavý dým. Na palubě bylo podle agentury APTN 32 lidí, i přes veškerou snahu záchranářů se ale zatím nepodařilo nikoho najít.

 

Z hořícího tankeru začalo unikat ohromné množství ropy, Čína okamžitě vyslala několik lodí, které se snaží zabránit dalšímu šíření ropné skvrny. Do boje s přírodní katastrofou vypravila lodě a helikoptéru i Jižní Korea.

 

 

Panují obavy, že by hořící tanker mohl explodovat, což by mělo katastrofické následky. Loď převážela typ velmi lehkého oleje, jeho únik by životní prostředí zatížil mnohem více, než běžná surovina.

klma TN.cz