Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.6. 2017 21:39
dlouhé zpoždění

Cestující v ohrožení: Dva vlaky se znovu potkaly na jedné koleji!

Zdroj: TV Nova

Vlakovou dopravu mezi Prahou a Kolínem výrazně zkomplikovala situace, při které vyrazil na jedné koleji osobní vlak proti vlaku Leo Express. I když se podařilo omyl včas napravit, vlaky na frekventovaném úseku nabírají desítky minut zpoždění.

"Ve 14:39 vyjel vlak z Českého Brodu směrem na Masarykovo nádraží v Praze. Vlak vyjel proti stojícímu vlaku Leo Express. Celá situace se obešla bez následků," komentoval případ mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

 

Vzniklá situace výrazně zkomplikovala dopravu, na frekventovaném úseku totiž probíhá kvůli plánované výluce provoz pouze po jedné ze dvou traťových kolejí. Ihned po komplikaci musely být vlaky odkloněny přes Lysou nad Labem, soupravy okamžitě nabraly zpoždění, které muže dosahovat až 30 minut.

 

V 15:10 byl provoz v úseku na jedné z kolejí obnoven, i tak musí lidé počítat se zpožděním. Omezení se týká trati 011 na trase Praha - Kolín a zpět, konkrétně jde o úsek Úvaly - Český Brod.

 

 

Totožná situace nastala také během víkendu. U Českého Brodu proti sobě vyjely dva vlaky, které se podařilo zastavit jen 50 metrů od sebe! Stovku cestujících vyvedli záchranáři kolejištěm zpět do stanice.

 

klma TN.cz