Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.7. 2017 12:01
křehký mír

Na jihozápadě Sýrie začalo platit příměří. Dohodli ho Trump a Putin

První setkání Donalda Trumpa a Vladimira Putina
Zdroj: Profimedia

Na jihozápadě Sýrie dnes v pravé poledne místního času (11:00 SELČ) začalo platit příměří, které v pátek na summitu G20 v Hamburku dohodli za podpory Jordánska prezidenti USA a Ruska Donald Trump a Vladimir Putin.

Nové příměří je posledním z kroků světových mocností v úsilí o zastavení bojů. Občanská válka v Sýrii začala před šesti lety a dosud v ní zahynulo přes 400.000 lidí.

 

Cílem příměří je zastavit boje mezi syrskými vládními silami věrnými prezidentovi Bašáru Asadovi a protivládními vzbouřeneckými skupinami na jihozápadě Sýrie.

 

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson v pátek při oznamování dohody o příměří řekl, že Trump s Putinem hovořili také o možnosti příměří rozšířit na další oblasti, kde je podle nich zastavení bojů možné.

 

 

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl, že na dodržování klidu zbraní bude dohlížet ruská vojenská policie. Zdroj z amerického ministerstva zahraničí ale podle agentury Reuters řekl, že ještě budou nutné další diskuse o klíčových aspektech dohody včetně toho, kdo bude dohlížet na její dodržování.

ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.7. | 12:19 Jaromír Pokorný
10
9.7. | 11:48 roko-lanek: Protože je línej a v Evropě dostane prachy bez práce.
9.7. | 16:56 Radek Trnovec
2
http://www.autolovers.info/watch?v=gT7m9ct8PgU (Trasimi to smazal špatně :-D) ...
10.7. | 07:41 Pavel Joch
2
Náhlasit nevhodný komentář
Válka skončila a již není důvod tahat imigranty do Evropy a měli by se vracet domů pracovat na obnově vlasti. To co tu je , jsou již jenom příživníci z našich peněz, které pak chybí na důchodech a pro léčení občanů. Jsem zvědav jak nám to budou naši politici vysvětlovat?
9.7. | 16:56 Radek Trnovec
2
Náhlasit nevhodný komentář
http://www.autolovers.info/watch?v=gT7m9ct8PgU (Trasimi to smazal špatně :-D) tak třeba kouknout :-D
9.7. | 14:05 overal
6
Náhlasit nevhodný komentář
To se generálům USarmy líbit nebude, kde si teď budou hrát na vojáčky? Ti to budou chtít někde zase co nejrychleji rozšťourat, oni to totiž od 2 světové války bez válčení nemohou vydržet a bez zbrojního průmyslu by USA velmi brzy zbankrotovaly!!
9.7. | 12:41 Radek Trnovec
5
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi SE ZA SEBE STYDÍ SMAZAL SI VŠECHNY VIDEA NA YOUTUBE!!! :-) A JEHO NENÁVIST K ČECHŮM PRAMENÍ Z TOHO,PROTOŽE NEDOSTAL ZADARMO BYT A MUSÍ BYDLET NA UBYTOVNĚ!
9.7. | 12:19 Jaromír Pokorný
10
Náhlasit nevhodný komentář
9.7. | 11:48 roko-lanek: Protože je línej a v Evropě dostane prachy bez práce.
9.7. | 11:48 roko-lanek
7
Náhlasit nevhodný komentář
Proč uprchlik nebrani svou vlast?