Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.10. 2017 12:57
Zasahují hasiči

Na Kladensku hořela hala s plasty! Okolí zahalil dým a zápach

Zdroj: TN.cz

V Kamenných Žehrovicích na Kladensku hoří od pátečního večera hala, ve které se třídí a zpracovávají plasty! Obec zahalil hustý dým a zápach, s rozsáhlým požárem bojuje 15 jednotek hasičů, dohašování bude trvat minimálně celé dopoledne.

Hořet v průmyslovém areálu v Kamenných Žehrovicích začalo krátce po devatenácté hodině. Požár vypukl ve firmě, která se specializuje na třídění a zpracování odpadu. Dým a zápach spáleniny je cítit na kilometry daleko.

 

Oheň se v hale, patřící společnosti Rumpold, rozšířil od podlah, rychle vzplál celý vnitřek objektu plného plastů, papíru a strojů na jejich třídění a zpracování. Požár na zhruba 50 metrech čtverečních se devadesáti hasičům podařilo dostat pod kontrolu po 22. hodině.

 

16

GALERIE: Požár v Kamenných Žehrovicích na Kladensku

Zdroj: TN.cz

Plameny zničily halu, kde se třídí a zpracovává plastový a papírový odpad

Hodnocení:

 

Na místě zasahovalo 15 jednotek hasičů, kteří do boje s plameny nasadili mnoho cisteren i vysokozdvižnou plošinu. Kvůli masívnímu nasazení sil a nedostatku vodu byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu.

 

Hasičští specialisté - chemici nenaměřili žádné nebezpečné koncentrace látek v ovzduší.

 

 

Hasiče čekají minimálně celé dopoledne dohašovací práce, při nichž musí vyvézt odpad zevnitř haly a prolévat vodou skrytá ohniska.

 

Příčinu vzniku ohně budou specialisté zkoumat v pondělí dopoledne. Je vysoce pravděpodobné, že plameny vyšlehly z přivezeného odpadu. Škoda se zřejmě bude počítat v desítkách miliónů korun.

 

epa TN.cz
Reklama