Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2017 13:51
Požár ve Skránčicích

Na Klatovsku hoří statek! Uvnitř zůstala zvířata, hasiči je zachránili

Požár Stodoly ve Skránčicích na Klatovsku - 3
Zdroj: TN.cz
Hořící balíky slámy odvezl zemědělec traktorem na pole, kde je dohasili hasiči

Požár u Skránčic na Klatovsku likviduje několik hasičských jednotek. Krátce před jedenáctou tam začal hořet statek, hlavně stáj plná sena a slámy. Uvnitř zůstala zvířata, která se nakonec hasičům podařila vyvést.

Zemědělské stavení začalo hořet čtyři minuty před jedenáctou hodinou dopoledne. Na místo vyrazily tři jednotky profesionálních hasičů a několik dobrovolných jednotek.

 

Mezitím už oheň zasáhl stáj s uskladněným senem a přístavek plný balíků slámy. "Navazující stodola a obytná část budovy je od stáje oddělena protipožární zdí a hasičům se povedlo ji před požárem uchránit," popsala mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

 

14

GALERIE: Požár Stodoly ve Skránčicích na Klatovsku

Zdroj: TN.cz

Požár Stodoly ve Skránčicích na Klatovsku - 1

Hodnocení:

 

Ve stáji zůstalo deset krav a kozel, které se nakonec hasičům podařilo vyvést. "Hořící balíky pomohl zemědělec vyvézt na volné prostranství, kde je hasiči rozebírají a postupně dohašují," doplnila Jakoubková.

 

 

Hasiči zřídili čerpací stanoviště na nedalekém rybníku Bradava, odkud dováželi vodu kyvadlově. Policisté zajišťovali bezpečnost provozu a okolí. "Příčina vzniku požáru je v šetření, škody zatím není možné odhadnout," uzavřela mluvčí.

epa TN.cz