Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.8. 2017 20:58
Ničivé plameny

Na Kolínsku vzplál kombajn i pole, hasiči povolali vrtulník s vakem

Zdroj: AKTU.cz

Čtyři profesionální jednotky a deset dobrovolných jednotek hasičů vyjelo ve středu po poledni na pole k obci Bylany na Kolínsku. Plameny zasáhly i kombajn a rozšířily se na plochu několika hektarů.

Ve dvě hodiny požár řádil na ploše přibližně pěti hektarů a dál se šířil a na místo tak mířily další a další jednotky hasičů. O hodinu později mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík uvedl, že zemědělci zapřáhli za traktor pluh, aby mohli pole oborat a zastavit tak další šíření ohně.


"Ve tři hodiny dorazil i vrtulník s hasicím vakem. Vodu bereme z rybníka v Bylanech. Šíření požáru se podařilo zastavit, nyní ho kolegové na obklíčené ploše likvidují," uvedl po 15. hodině Holomčík. Vrtulník nakonec vodu na pole shodil šestkrát.To už u pole a na poli operovalo celkem 14 hasičských jednotek - čtyři profesionální a deset dobrovolných z okolních vesnic. Podle Holomčíka je takový objem sil dostačující a posily už není třeba volat.


Přesná příčina požáru a odhad způsobené škody zatím nejsou k dispozici. V posledních dnech už je to nicméně několikátý podobný požár pole.


16

GALERIE: Požár pole v Bylanech

Zdroj: AKTU.cz

Požár pole v Bylanech - 1

Hodnocení:

Podívejte se na reportáž Televizních novin:

pez TN.cz