Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.4. 2018 16:14
policejní akce

Na krajském úřadu zasahovala policie! Zajímala se o dopravu

Policejní zásah
Zdroj: Profimedia

Na Krajském úřadu v Liberci dnes zasahovali policisté z národní centrály proti organizovanému zločinu. Podle informací z úřadu se zajímali o dokumenty související se zajištěním dopravní obslužnosti. Mluvčí centrály Jaroslav Ibehej ČTK potvrdil, že útvar dnes provádí úkony trestního řízení. Žádné další informace však poskytovat nebude.

Zásah policejní jednotky potvrdila i mluvčí Libereckého kraje. "Na krajském úřadě jsou dnes policií prověřovány kroky ve věci zajištění dopravní obslužnosti v Libereckém kraji. Veškeré dokumenty, které si policie vyžádala, jsme poskytli. Chod krajského úřadu nebyl a není nijak omezen," řekla ČTK mluvčí Markéta Dědková. Nikdo v této souvislosti nebyl zatčen.

 

Podle hejtmana Martina Půty to není poprvé, co se policie zabývá zakázkami na zajištění dopravní obslužnosti v Libereckém kraji. Už v roce 2015 prověřovala miliardový tendr na zajištění autobusové dopravy. Podnět tehdy podal sám hejtman kvůli závěrům Krajského protikorupčního pracoviště.To klíčovou krajskou zakázku za čtyři miliardy korun označilo za netransparentní a zmanipulovanou.

 

 

Případ byl ale nakonec odložen. Kraj později tendr zrušil a připravuje nový. V současné době jezdí autobusoví dopravci na základě smluv, které byly uzavřeny v loňském roce.

jva tn.cz / ČTK