Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2017 21:41
počasí řádí

Na Madeiře uvěznil tisíce turistů vichr! "Je to stresující!" říkají lidé

Rozbouřená Madeira
Zdroj: Profimedia
Madeira - ilustrační foto

Kvůli silnému vichru je mimo provoz metropolitní letiště ostrova Madeira ve Funchalu. Tisíce cizinců se ocitly v pasti a musejí si pobyt v oblíbené portugalské destinaci nedobrovolně prodloužit. Hodiny zpoždění nabraly i spoje z České republiky.

Dostat se do hlavního města portugalské Madeiry je  v současné době prakticky nemožné. Pobřeží ostrova trápí od víkendu silný vítr, úřady kvůli nepřízni počasí přerušily téměř všechny lety do Funchalu i z něj.

 

Na ostrov kvůli větru dnes po poledni neodletěl ani spoj české letecké společnosti Travel Service, který se měl vrátit večer do Prahy. Mluvčí firmy Vladimíra Dufková ČTK řekla, že spoj odletí v úterý a aerolinka zajistila cestujícím ubytování v hotelu.

 

 

S problémy se potýká nejméně 5500 cizinců, včetně Němců nebo Britů. Část turistů pospává v letištních halách, jiní si na své náklady sehnali ubytování ve městě.

 

Na letišti pojmenovaném po slavném fotbalistovi a rodákovi Cristianu Ronaldovi je podle svědků chaos. "Situace je velmi stresující," řekl právník Axel Kiermeyer z Hamburku, který chtěl se svou ženou v neděli odletět domů.

 

S hrozivým počasím bojovaly i další země. Na jihu Evropy zabíjely kroupy jako meruňky:

lud TN.cz