Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.2. 2017 14:39
ztracená dívka

Na Míšu se už zapomnělo. Život v Ústí se vrací do normálu

Pátrání po Míše
Zdroj: Policie ČR

Po zmizení Michaely Muzikářové se život v Ústí nad Labem změnil od základu. Snad žádné dítě nebylo bez doprovodu, rodiče požadovali policejní dohled u škol. Nyní se ale už vše vrací do "starých kolejí". O Míše už se téměř ani nemluví.

Zmizení 12leté školačky zasáhlo celou republiku. Nejvíce se ale případ dotkl obyvatel Ústí, kde Míša se svojí matkou Evou M. žila. Rodiče dětí se cítili v ohrožení. Najednou museli přeorganizovat život, aby mohli své potomky doprovázet do školy a poté je i vyzvednout. V posledních dnech se ale vše změnilo.

Reklama

 

Většina dětí chodí do školy opět bez doprovodu. "Už se na Míšu zapomnělo. Lidé se už nebojí, " řekla TN.cz maminka Katka, která své děti stále doprovází. "Rodiče u školy nevídám. Od ostatních maminek slyším, že už tolik nešílí, ale svým dětem volají a kontrolují je," dodala. Řada lidí se o děti přestala bát, protože je přesvědčena, že za zmizením Míši stál známý její matky Otakar S., který ale spáchal sebevraždu.

 

 

"Už ani necítím ten tlak ze společnosti, kdy lidé chtěli znát pravdu. Policie nás neinformuje," dodala Katka. Podle spolužačky pohřešované dívky se už o případu ani ve škole nemluví. "O Míše se už moc nebavíme. Je to zvláštní, jak to utichlo," tvrdí dívenka, která si ale Míšin návrat moc přeje.

 


Neúspěšné pátrání

Míša zmizela pravděpodobně 11. ledna. Kriminalisté vyslechli desítky lidí z dívčina okolí, včetně rodiny, kamarádů a spolužáků. Prohlédli stovky hodin kamerových záznamů. Opakovaně prohledávali místo bydliště pohřešované i okolí.

 

 

Do rozsáhlých pátracích akcí byli už dříve zapojeny desítky kriminalistů, pořádkové jednotky, hasiči, dobrovolníci od vojáků, kynologové, policejní psi. Konkrétní stopu ale policie stále nemá. Pouze speciálně trénovaný pes našel její stopu, která po cestě do školy končí.

 


Policie vyšetřuje i sebevraždu přítele dívčiny matky. Oběsil se v pronajatém bytě v obci Čiminy na Plzeňsku. Podle mnohých byl v případu zmizelé dívky hlavním podezřelým.

has TN.cz
Reklama