Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 1. 2018
nadýchal tři promile

Mladíci chtěli pomoci opilému muži s dítětem, on na ně zaútočil

Zdroj: TV Nova

Opilec, který měl u sebe sedmileté dítě, napadl v Brně dva lidi, kteří se mu snažili pomoci. Upadl totiž na schodech a způsobil si zranění. Strážníkům nadýchal téměř tři promile.

Horší příklad pro život sedmiletému synovi asi dát nemohl. Opilý se válel na schodech a když mu dva kolemjdoucí nabídli pomoc, strhla se rvačka. Opilec se snažil mladíka uhodit a sám dostal ránu pěstí. To mu ale nestačilo a bitka pokračovala na schodech a později i opodál v parku. Opilec měl záchvat zuřivosti. Scénku ale sledovali strážníci a na místo po chvilce přijela hlídka.

 

"Strážníci provedli dechovou zkušku s výsledkem dvě a třičtvrtě promile," potvrdil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

 

 

Následně museli strážníci vyřešit co se sedmiletým chlapcem, který opilého otce doprovázel. Strážníci se pokusili kontaktovat matku ale po telefonickém rozhovoru zjistili že je taky pod vlivem alkoholu.

 

Případ tak řeší odbor sociální péče o dítě a rodiče budou muset dokázat, že se o svého potomka řádně starají. Jinak jim hrozí odebrání dítěte.

kik TN.cz