Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 9. 2017
předpověď na víkend

Na Moravě si užijí letní počasí, pak se prudce ochladí a bude pršet

Počasí - ochlazení
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Na Moravě bude dnes ještě letní počasí, pak se ochladí (ilustrační foto)

Ve čtvrtek si na východě republiky užijí letní počasí, možná to úplně poslední. Teploty budou stoupat až k 25 stupňům. Pak se ale prudce ochladí a o víkendu bude jen kolem 17 stupňů, k tomu se navíc přidá déšť.

"Čtvrtek bude největrnějším a nejdeštivějším dnem tohoto týdne. Srážky budou v Čechách vydatnější kolem poledne, postupně budou postupovat na Moravu a do Slezska," říká Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress. V pátek se už ochladí i na Moravě, rtuť teploměru se vyšplhá jen k 18 stupňům.

 

Podzimní charakter počasí přinese také víkend. "V sobotu bude přes naše území postupovat frontální vlna, v neděli se dostaneme pod vliv vlnícího se frontálního rozhraní," dodává meteoroložka. Babího léta se nedočkáme ani počátkem příštího týdne.

 

Čtvrtek

Na severozápadě bude převážně zataženo s deštěm, později odpoledne a večer se bude oblačnost protrhávat. V jihovýchodní polovině území bude polojasno, během dne od západu přibývání oblačnosti, přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřky. Nejvyšší denní teploty v severozápadní polovině Čech 11 až 16 °C, jinde v Čechách 17 až 22 °C, na Moravě a ve Slezsku 22 až 25 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C. Přes den bude vát čerstvý západní, na Moravě a ve Slezsku zpočátku jižní vítr 5 až 10 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na hřebenech hor kolem 25 m/s (90 km/h).

 

 

Pátek

Pátek bude oblačný, přechodně i polojasný, ojediněle s přeháňkami. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s, zpočátku místy s nárazy kolem 15 m/s, bude během dne slábnout a měnit se na jihovýchodní.

 

Sobota

V sobotu bude oblačno až zataženo s přeháňkami nebo deštěm, v jihovýchodní polovině území budou srážky četnější. Noční teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 12 až 16 °C. Slabý jihozápadní vítr.

 

Neděle

V neděli bude oblačno až zataženo, postupně na většině území déšť nebo přeháňky. K večeru částečné ubývání srážek i oblačnosti. Noční teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 13 až 17 °C. Slabý severozápadní vítr.

 

Podívejte se na předpověď počasí:

mom TN.cz