Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.11. 2017 20:49
Sněhová nadílka

Do Česka vtrhla zima! V noci udeří mrazy, hrozí náledí, varují experti

Zdroj: TV Nova

Český hydrometeorologický ústav vydal novou výstrahu před sněžením a náledím. V noci na pátek bude mrznout, teploty klesnou až k minus osmi stupňům. Sněžit by mělo především na Moravě a ve Slezsku.

Meteorologové zpřesnili středeční výstrahu před sněhovou pokrývkou, ta nynější platí od čtvrteční 13. do 22. hodiny. V ohrožení jsou Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.

 

ČHMÚ vydal také výstrahu před náledím, které se bude tvořit v noci na pátek. Platí od čtvrtečních 18:00 do pátečních 9:00.  Na některých místech Česka totiž po setmění klesnou teploty až k minus deseti stupňům.

 

Před náledím by se měli mít na pozoru lidé v Karlovarském, Plzeňském, Jihočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Jihomoravském, Zlínském a Olomouckém kraji a také na Vysočině. Výstraha platí vždy pro oblasti v polohách nad 500 metrů.

 

Silničáři už od rána na Moravě a ve Slezsku hlásí, že většina hlavních tahů je po chemickém ošetření mokrá a sjízdná se zvýšenou opatrností, především na silnicích nižších tříd jsou ale místy zbytky rozbředlého sněhu.

 

 

Došlo už i k několika nehodám - například u Fulneku, mezi Kravaři a Opavou nebo v Třanovicích na Frýdecko-Místecku, kde se dvě auta srazila na kruhovém objezdu. Všechny zmíněné nehody se ovšem obešly bez zranění.


Zvlášť opatrní by měli být celý čtvrtek řidiči, kteří zamíří do vyšších poloh - v nížinách se sice sníh míchá s deštěm, v podhůří a na horách to ovšem neplastí. Podle meteorologů může v Beskydech napadnout až 20 centimetrů sněhu, v nížinách to může být centimetrů až dvanáct.

 

Předpověď počasí:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak bezpečně chodit na ledovce a předejít tak pádu

pez TN.cz
Reklama