Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.12. 2017 23:13
hrozí mu 18 let

Na muže měl stříkat zapálený sprej a mlátit ho pánví. Teď padl trest

Zdroj: TV Nova

Případ brutální vraždy v Přerově projednával Krajský soud v Olomouci. Staršího muže měl podle obžaloby zvláště surovým způsobem usmrtit tehdy 18letý mladík, který si dnes vyslechl tvrdý trest 16 a půl roku natvrdo. Ten vinu popírá a tvrdí, že chtěl známého po vzájemné hádce jen zbít.

Jeden z pravidelných večírků v přeplněném bytě, kde alkohol tekl proudem, skončil letos v únoru smrtí člověka. Podle žalobkyně za ni může hádka mezi 59letým mužem a jeho 18letým známým, která vyústila ve zvlášť surový útok.

 

"Zřejmě se hodně rozčílil, no a vím, že prostě o něho zlomil násadu, mlátil ho pánvičkou, kopal do něho," popsala příbuzná oběti.

 

U soudu zaznělo, že mladík závislý na alkoholu byl už několikrát trestaný a v době útoku byl navíc v podmínce. Svému protivníkovi měl způsobit tříštivé zlomeniny paží, oboustranné zlomeniny žeber a vážné popáleniny. Na obličej a hlavu mu totiž stříkal zapáleným sprejem. Muž poté dlouhé hodiny trpěl a podle znalců zemřel na tukovou embolii.

 

 

Všichni účastníci večírku potvrdili, že útočil 18letý mladík, ale někteří pochybují o jeho úmyslu zabít. "Já si myslím, že ho asi chtěl zmlátit, ale nevěřím tomu, že by chtěl, aby to došlo až k vraždě," dodala příbuzná, která se večírku také účastnila.

mom/Zdenek Čík TN.cz
Reklama