Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.3. 2018 10:16
Východ republiky

Nehody na náledí: Bouralo 7 aut, po srážce s dodávkou 1 mrtvá

Zdroj: TV Nova

Sedm aut bouralo kvůli ledovce nedaleko Poličky na Svitavsku, jeden člověk se zranil. Tragicky pak skončila nehoda na Jihlavsku, kde řidička zřejmě dostala na namrzlé silnici smyk a přejela do protisměru. Spolujezdkyně nepřežila. Meteorologové vydali pro východ Čech a jih Moravy výstrahu před náledím.

Hromadná nehoda se na silnici číslo 360 u letiště mezi Poličkou a Lezníkem stala krátce po sedmé hodině ranní. Podle policie za ni mohla ledovka, kterou byla komunikace pokrytá. Jeden člověk se lehce zranil.

 

"Provoz je stále řízen kyvadlově, tři auta se stále majitelům nepodařilo odstranit. Další čtyři, která byla rozházena i v příkopech, už místo nehody opustila. Policisté navíc stále nehodu vyšetřují," uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

 

K další nehodě kvůli ledovce došlo před devátou hodinou ranní mezi Stříteží a Dobronínem na Jihlavsku. Řidička osobního auta dostala zřejmě smyk a v protisměru se srazila s dodávkou. Sama se lehce zranila, její spolujezdkyně náraz nepřežila.

 

 

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal pro sousední Vysočinu a Jihomoravský kraj výstrahu před ledovkou. Platí od sedmé hodiny ranní až do šesté večer. Řidiči proto mají dbát zvýšené opatrnosti.

 

"Na Vysočině se během noci vytvořila nízká oblačnost ze které místy, zejména v její jihovýchodní části, mrholí. Mrholení na podchlazeném povrchu namrzá a tvoří slabou ledovku. Během dne budeme pravděpodobně výstrahu upřesňovat," uvedl ČHMÚ.

epa TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama