Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Aktualizováno 12.10. 2017 15:33
oficiální vyjádření velké neštěstí

Pacientku v ústecké nemocnici zabil rentgen! Pracoviště zavřeli

Rentgen
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

V ústecké nemocnici ve čtvrtek zemřela při vyšetření pacientka kvůli tomu, že na ni spadl kus rentgenu. Neštěstí potvrdila mluvčí policie Veronika Hyšplerová i společnost Krajská zdravotní, pod kterou nemocnice spadá.

Neštěstí se stalo v hlavní budově Masarykovy nemocnice. "V dopoledních hodinách nám bylo oznámeno úmrtí osmdesátileté pacientky na oddělení rentgenu ústecké Masarykovy nemocnice. Případ si převzala služba kriminální policie a vyšetřování," uvedla Hyšplerová.

 

 

Informaci potvrdil i mluvčí společnosti Krajská zdravotní, pod kterou nemocnice spadá. "Ve čtvrtek 12. 10. 2017 došlo na skiagrafickém pracovišti Radiodiagnostického oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., k mimořádné události, uvolnění rentgenového zářiče. K neočekávané události došlo při standardním vyšetření pacientky. Žena ve věku 80 let utrpěla závažná poranění, kterým přes intenzivní péči lékařů v 10.19 hodin podlehla," sdělil Ivo Chrástecký.

 

Přístroj, který nehodu způsobil, byl na radiodiagnostické oddělení ústecké Masarykovy nemocnice instalován a uveden do provozu v prosinci 2015 a vztahuje se na něj tříletá záruční doba. "Dne 21. 6. 2017 prošel bezpečnostně technickou kontrolou bez závad," sdělil mluvčí.

 

Primář radiodiagnostického oddělení po incidentu okamžitě zastavil provoz na pracovišti a zároveň byla neprodleně informována Policie České republiky, která začala událost vyšetřovat.

lud TN.cz
Reklama