Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 12. 2017
pomoc za pomoc

Na pomoc bezdomovci vybrali 400 tisíc dolarů. Takhle je utratí

Bezdomovec Johnny Bobbitt
Zdroj: gofundme.com

Příběh bezdomovce Johnnyho Bobbitta mladšího, který na dálnici pomohl Kate, které došel benzin, vzal za srdce nespočet lidí. A právě díky lidské dobrosrdečnosti je nyní bývalý veterán na cestě za normálním životem. Díky sbírce, kterou Kate založila, se totiž vybralo téměř 400 tisíc dolarů a právě Kate nyní sdílela, co všechno si za ně chystá Johnny pořídit.

 "Obdrželi jsme mnoho komentářů a dotazů ohledně toho, jak se Johnny má a co plánuje udělat s vybranými penězi," uvedla Kate na stránce GoFundMe

 

Podle ní je první na seznamu nový domov, který bude moci Johnny vlastnit. To proto, aby už nikdy neztratil střechu nad hlavou. Další na seznamu je jeho vysněné auto ford ranger z roku 1999. 

 

"Johnnymu také budou založena konta. Díky nim bude moci čerpat peníze každý měsíc a na druhém si bude spořit na důchod. Účet s penězi mu bude k dispozici dokud si nenajde práci," vysvětlila Kate. 

 

14

GALERIE: Johnny Bobbitt

Zdroj: gofundme.com

Bezdomovec Johnny Bobbitt

Podle Kate je Johnny jasným příkladem, že na ulici může skončit každý.

Hodnocení:

 

V neposlední řadě také věnuje nějaké peníze organizacím a lidem, kteří mu v minulosti pomohli. Se vším mu pomáhají jeho právník a finanční poradce. Snaží se ho začlenit do společnosti a zajistit mu zářnou budoucnost. 

 

"O příštích novinkách z Johnnyho života už uslyšíte od něj. Dostal nový počítač a nemůže se dočkat, až všem poděkuje sám," doplnila Kate na závěr. 

 

 

Kate potkala Johnnyho v říjnu, když musela v noci zastavit na dálnici v Pensylvánii. Došel jí benzin v autě a ona se bála dojít několik kilometrů na nejbližší pumpu. Johnny se vynořil ze tmy a řekl Kate, ať zůstane v autě. Vrátil se o nějakou chvíli později s kanystrem benzinu, který pořídil za svých posledních 15 dolarů. 

 

 

Kate mu nemohla laskavost oplatit hned, protože u sebe neměla hotovost. O několik týdnů později se však na dálnici vrátila a dala Johnnymu jídlo a teplé oblečení. Chtěla mu však pomoci víc, a tak mu založila účet na stránce GoFundMe, kde sdílela i celý příběh. Téměř přes noc se vybralo 250 tisíc dolarů, dnes činí částka téměř 400 tisíc dolarů a stále roste. 

kik TN.cz
Reklama