Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 6. 2017
Velký rozhovor

Na práva jsem šel, abych mohl pracovat v KGB, přiznal Putin

Vladimír Putin na konferenci v Biškeku
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek

Ruský prezident Vladimir Putin měl v dětství volný režim a mnoho času strávil na ulici, k lepšímu jeho život změnilo až judo. Ke studiu práv se přihlásil proto, že stál o službu u sovětské tajné policie KGB. Putin to řekl v obsáhlém rozhovoru s americkým režisérem Oliverem Stonem.

Putin se narodil v Leningradu (dnes Petrohrad) jako pozdní dítě svých rodičů, kteří předtím o dvě ratolesti přišli. "Existoval jsem ve volném režimu, mnoho času jsem trávil na ulici. Jakmile jsem se začal zabývat judem, můj život se začal měnit k lepšímu. Hned po skončení (střední) školy jsem v Leningradě zahájil studium práv," řekl ruský vůdce.


Šéf Kremlu se zmínil i o své kariéře v KGB, kde sloužil až do rozpadu SSSR. Stoneovi řekl, že v sovětském systému byli absolventi na práci rozdělováni. "Musel jste jít pracovat tam, kam vás pošlou. A mě poslali tam. Chtěl jsem tam ale pracovat. Nejen to - šel jsem na právnickou fakultu, protože jsem chtěl pracovat v KGB," citovala Putina agentura TASS.


Putin podle ruských médií při tvorbě pořadu besedoval s americkým režisérem dlouho, sešli se prý desetkrát. Naposledy to bylo letos v únoru a "žádné téma nebylo tabu".V pořadu, který bude televizní stanice Showtime vysílat do čtvrtka, se zabývá stavem rusko-amerických vztahů, situací v Sýrii a na Ukrajině, svými styky s prezidenty Georgem Bushem mladším, Barackem Obamou a Donaldem Trumpem. Zmiňuje se i o výkonu své prezidentské funkce a o době, kterou v Kremlu hodlá strávit, napsal TASS.


Stone se projevoval jako Putinův stoupenec už dříve. Podle serveru The Daily Beast čtyřdílný seriál není ničím víc než polidšťováním uctívaného hrdiny a zatracováním Ameriky.

tn.cz / ČTK

Diskuze

13.6. | 11:17 truthwillprevail
4
Náhlasit nevhodný komentář
Putin si to ještě pojistil a všechny snahy ze zahraničí ovlivnit místní mínění potlačil novým zákonem, který byl označený za nedemokratický, ale že stejný zákon Američané využívají desítky let, to už se neřešilo. Jo na Putina si nikdo jen tak nepřijde.
13.6. | 11:14 truthwillprevail
3
Náhlasit nevhodný komentář
Putina znají všude, kdo zná například Německého prezidenta který je v nejsilnější ekonomice v Evropě? Nikdo, ani samotní Němci. Nejlepší bylo, když Američanům Putin vyfoukl Krym, nebo překazil plány v Sýrii. Pamatujete jak se ještě psalo že Rusko zkrachuje do roku 2015?
13.6. | 11:10 truthwillprevail
3
Náhlasit nevhodný komentář
sigr - Tak to je jasné, jeho vystupování, jeho diplomatické chování, jeho zapálení je prostě neuvěřitelné. Pamatujete když si vzal 10 dní volno? Už se psalo že umírá, nebo že byl zavražděný. Německý prezident nejde vidět nikdy a kdo ho hledá?
13.6. | 10:48 sigr
5
Náhlasit nevhodný komentář
Ruský prezident Putin není žádný hlupák a ke všemu je velmi disciplinovaný. Mnozí politici by se mohli od něho učit.