Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 3. 2016
počasí

Měsíční výhled počasí slibuje opravdové jaro! PŘEDPOVĚĎ

Jaro
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
ilustrační foto

Únor byl nezvykle teplý, březen zase chladný. Počasí jako na houpačce, dalo by se říct. Teď už ale meteorologové vědí, kdy přijde skutečné teplotní jaro. Počkáme si na něj ještě dva týdny - podívejte se na výhledovou měsíční předpověď počasí...

Po mimořádně teplém únoru se zase více oteplí až koncem března a začátkem dubna. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na přelomu března a dubna stoupne průměr denních teplot nad deset stupňů.

 

Koncem února zaznamenali meteorologové na některých místech v Česku teploty až přes 18 stupňů Celsia. Březen ale přinesl ochlazení, které podle ČHMÚ pravděpodobně vydrží alespoň ještě v příštích dvou týdnech.

 

 

"Teploty vzduchu do 20. března budou podobné jako v prvním březnovém týdnu. Teplejší pak předpokládáme třetí dekádu března a začátek dubna," oznámili pracovníci ČHMÚ. Průměr denních teplot bude podle ústavu v příštích dvou týdnech kolem osmi až devíti stupňů. Až v následujících dvou týdnech se posune až k 11 stupňům Celsia.

 

Množství srážek bude podle výhledu odpovídat dlouhodobému průměru pro období od 7. března do 3. dubna. Ten činí 41 milimetrů, tedy 41 litrů na metr čtvereční.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Další potvrzení, že se mění charakter počasí. Obyvatele Evropy překvapila polární záře!

DĚSIVÁ PŘEDPOVĚĎ: Do Česka míří krvavý déšť! Máme se bát?

tn.cz / ČTK / gar