Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2017 21:24
Nebezpečí na silnicích

Na severu ČR přibývá honiček, stojí za tím gangy zlodějů aut

Zdroj: TV Nova

Na Liberecku přibývá honiček s řidiči kradených aut. Podle tamních kriminalistů je najímají gangy zlodějů vozů v Německu. Často jde o nezkušené řidiče, kteří navíc neváhají před policisty zběsile ujíždět. Takových honiček se za posledních pár měsíců odehrálo v regionu několik.

Třeba polský řidič nedávno ujížděl policistům na Jablonecku několik kilometrů. Naboural dvě služební auta a zranil policisty. Když se jim ho podařilo zastavit, zjistili, že auto bylo téhož dne ukradené v Německu.


"Na tuto službu si ho najali v Polsku lidé, kteří se zabývají krádežemi aut a fungují jako organizovaná skupina," říká policejní mluvčí Ivana Baláková. Pro libereckou policii to ale rozhodně není ojedinělý případ - podobných tu zaznamenali za poslední čtyři měsíce pět.


Členové organizovaného gangu si pro převoz kradených aut vybírají především řidiče bez zkušeností a ty,kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní a ve finanční tísni.Mnohdy musejí ujet i stovky kilometrů a to bez odpočinku. Auto totiž převezmou s plnou nádrží a bez klíčků do zapalování. Pokud narazí na silniční kontrolu, většinou začnou zběsile ujíždět. Dobře vědí, že pokud motor zhasne, auto už nenastartují a jsou v pasti.


Najatí řidiči jsou si dobře vědomi toho, že se podílejí na trestné činnosti. Liberecký soud poslal do vazby minulý týden hned dva muže z Polska. Jednomu hrozí za spolupodílnictví pět let vězení. Druhému o rok více za útok na veřejnou osobu.
 

pez, Jiří Bydžovský TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

22.4. | 08:58 Roman Skala
2
Gumu meli Milosku pouzit sourozenci, kteri si te spíchli.
21.4. | 23:16 Milos Trasimi
-1
V anketě níže se ptali jestli používám letní gumy či zimní.Já nepozivam ani ...
22.4. | 10:53 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi, ty nepoužíváš gumu? Tak to tě lituju. Jezdit po ráfku musí hrozně dřít a bolet. A neděláš za sebou tlusto, černou čáru?
22.4. | 08:58 Roman Skala
2
Náhlasit nevhodný komentář
Gumu meli Milosku pouzit sourozenci, kteri si te spíchli.
22.4. | 08:56 Roman Skala
1
Náhlasit nevhodný komentář
Milošku pise se tady o automobilovych honickach ty kluku neukojitelny.
22.4. | 01:05 Šášomil Krastovski
0
Náhlasit nevhodný komentář
To by mě zajímalo, jak se dá jezdit s autem bez klíčku.
21.4. | 23:18 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
A Severočeši by se měli vykaslat na honičky a najít si holku či kluka.Záleží v jaké vlně se orientuje.Nedoporučují teplou.
21.4. | 23:16 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
V anketě níže se ptali jestli používám letní gumy či zimní.Já nepozivam ani jarní ani podzimní.Nepozivam totiž gumu vůbec jinak bych z toho prd mel.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme