Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 6. 2017
počasí na dovolené

Na Slovensko míří stále víc Čechů! Jak tam bude v létě? PŘEDPOVĚĎ

Turisté v Tatrách
Zdroj: Profimedia
Češi Slovensko milují (ilustrační foto)

Pokud Češi nevyrazí o prázdninách k moři, jejich nejčastějším zahraničním cílem je Slovensko. V roce 2015 dokonce v návštěvnosti předstihlo i dlouholetého krále Chorvatsko. Jaké tam letos bude počasí?

Popularita Slovenska prudce roste. Zatímco ještě v roce 2014 se tam vydalo asi 487 tisíc Čechů, v roce 2015 už jich bylo 873 tisíc. Pro Čechy zkrátka platí, že kdo nechce k moři, vyrazí nejčastěji na Slovensko.

 

Slovenské Tatry patří k nejoblíbenějšímu pohoří, kam se vydáváme za turistikou. Nejsou to ale jen hory, na které naši východní sousedé lákají. Mezi Čechy je Slovensko oblíbené také kvůli společné historii, blízkosti a faktu, že zde nepotřebujete umět cizí jazyk. A i ceny jsou tady podobné jako u nás.

 

 

Nezaskočí vás ani výrazné změny podnebí, na Slovensku je počasí srovnatelné s tím českým. V červnu se podle meteorologů ze společnosti Accuweather, která se zabývá dlouhodobými předpověďmi počasí, budou teploty pohybovat kolem příjemných 25 stupňů. Bude převážně zataženo, objevit se mohou i přeháňky.

Slovensko - výhled počasí na červen

 

Jaké bude počasí na Slovensku v červenci, se podívejte na další straně

 

mom TN.cz