Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.11. 2017 13:22
teplý víkend

Na Slovensku napadlo téměř půl metru sněhu! V Česku bude pršet

Zdroj: TV Nova

Zatímco na českých horách se mohou chlubit spíš jen sněhovým popraškem, vrcholky na Slovensku už leží pod téměř půlmetrovou pokrývkou. U nás si zatím sněžení dává pauzu, o víkendu bude až třináct stupňů.

Na Slovensku mají o víkendovou zábavu postaráno. Počasí jim dovolí stavět sněhuláky, koulovat se nebo třeba vytáhnout sáňky. Třeba na Štrbském plese napadlo v pondělí hned 40 centimetrů čerstvého sněhu. A podle předpovědi meteorologů se dalšího sněžení dočkají i o víkendu.

 

Sníh na Slovensku - 2
Zdroj: Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ)/ Ondrej Šebesta Sníh na Štrbském plese

 

To v Česku si budeme muset na sněhové závěje ještě počkat. Na horách sice už několikrát sněžilo, nadcházející teplý víkend ale další sněhové nadílce příliš nepřeje. Spíš naopak! "První listopadový víkend přinese v sobotu sluníčko, v neděli déšť. Teploty se ale zastaví až na 13 °C," přibližuje Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.


Předpověď počasí

Čtvrtek

Dnes bude oblačno až zataženo, na severu a severovýchodě ojediněle slabý déšť. Ráno ojediněle mlhy, večer od severu místy přeháňky. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, v 1000 m na horách kolem 8 °C. Přes den mírný jihozápadní, postupně západní vítr 2 až 6 m/s. V Čechách a ve Slezsku přechodně vítr čerstvý 4 až 8 m/s s nárazy kolem 15 m/s.

 

 

Pátek

V pátek bude většinou oblačno, ojediněle přeháňky, na severovýchodě zpočátku nad 1100 metrů sněhové. Během odpoledne od západu polojasno. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s, bude odpoledne postupně slábnout a měnit se na jihovýchodní.

 

Sobota

Začátek víkendu bude polojasný až oblačný, po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty +4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

 

Neděle

V Čechách bude v neděli oblačno, během dne od západu postupně zataženo a na většině území déšť. Na Moravě a ve Slezsku bude většinou polojasno, místy mlhy nebo nízká oblačnost a ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, se bude v Čechách měnit na západní až severozápadní.

 

 

mom TN.cz