Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.2. 2018 12:12
varování policistů

Na Slovensku řádí falešný policista, od řidičů vybírá pokuty

Na Slovensku řádí falešný policista
Zdroj: facebook, Polícia Slovenskej republiky

Na Slovensku řádí falešný policista, který od nic netušících řidičů vybírá peníze na pokuty. Případ zatím nikdo nehlásil, i přesto slovenští policisté žádají občany, kteří se s tímto člověkem setkali, aby se jim s případným svědectvím ozvali.

Většina z řidičů zná nepříjemný pocit, když se za ně zavěsí vůz, který následně rozsvítí majáky a donutí auto k zastavení. Málokdo by čekal, že ale v autě nesedí policista, ale podvodník, který jen z řidičů tahá peníze.

 

Přesně takový případ nyní prošetřují slovenští policisté. "Okresní ředitelství Policejního sboru v Dunajské Stredě v uplynulých týdnech zaregistrovalo na sociální síti upozornění jednoho z uživatelů o falešném policistovi, který se pohybuje v autě Audi A6, na kterém jsou nainstalované červeno-modré majáky," zveřejnili policisté na Facebooku.

 

Řidič má podle policistů zastavovat řidiče a prokazovat se jim jako policista v civilu. Následně od lidí vybírá peníze na pokuty. Případ zatím nikdo nenahlásil, policisté proto žádají případné poškozené, aby se jim ozvali.

 

"Svým svědectvím tak mohou občané významně přispět k polapení tohoto pachatele a k zabránění páchání další trestné činnosti," doplňují slovenští policisté.

 

 

Slovenští policisté podle vyjádření řeší dopravní přestupky převážně v označených policejních vozech a v uniformě. Občas řeší plynulost provozu speciální oddělení s označením Puma, tam policisté sice zasahují v neoznačených vozidlech, vždy jsou ale nejméně dva a nosí uniformu.
 

klma TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama